Železný Chlíst

Po úspěšných účastech na triatlonu v Poděbradech, kde sme bojovali s Lukášem a Ondrou, a Nymburce, tam nás bohužel Lukáš nepodpořil, jsme se rozhodli vyzkoušet štěstí a formu na triatlonu Železný Chlíst.

Tento triatlon se konal nedaleko Kutné Hory v Chlístovicích a zajímavý byl pro nás i tím, že po absolvování trati bylo pro závodníky připraveno pečené prase. Ondra se nakonec omluvil z rodiných důvodú a tak sme se do Chlístovic vypravily závodit s Lukášem a mým oblíbeným tréninkovým partnerem Luckou Zrnovou. Zázemí fotografa a podporu nám dělala Lucka Vrabcová. Skupina A ve složení JÁ a Lucka Z cestovala v mém voze toyta corola lunea tera se standardnim vybavenim s radialními pneumatikami a drobnou závadou na brzdách zadní nápravy. Skupina B ve složení Lukáš a Lucka V nás následovala a na místo dojela s mírným zpožděním (brzda je nepřítel rychlosti).

Na místě jsme zaparkovali, zkontrolovali pečící se prase a přesunuli se k rybníku Vydláku, kde probíhala prezentace a na jehož břehu rostly stromy, kterým se po čas závodu říkalo „depo“. Tam jsme se převlékli do nových TT oblečků a v případě Lukáše i do neoprenu a po rozpravě a opravdu dlouhém pořadateli organizovaném focení jsme čekali na pokyn ke startu první 700m dlouhé plavací části.

Voda v rybníku byla opravdu studená a to i při usilovném plavání. Do plavecké části jsem odstartoval zdrženlivě abych nikomu nepřekážel, prěsto mě u první bojce někdo v podstatě objímal/topil. Při cestě od první k druhé bojce jsem při každém nádechu na pravo viděl jak Lucka plave vedle mě, což mohlo znamenat, že plavu pomalej než při společných trénincích nebo, že ona zrychlila. Doplavali sme nakonec stejně, ale protože já se neoblíkal jako do vánice, vyrážim na kolo o něco dřív.

Cyklistická část se jela hákově, což je podle mého skromného názoru uplně na hovno. Ano jezdí se tak olympiáda ale to neznamená, že to neni špatně. Takže místo toho abych si jel svých 160 bpm pěkně zalehnutej (fakt to mam rád) tak se snažim nějak fungovat ve skupině, ale radost z toho nemam.

Při příjezdu do depa na mě čekaj obě Lucky a mě na chvilku bleskne hlavou „Kde mě předjela?“ a „Ona to už i odběhla???“. Bojím se zeptat a v té rychlosti na to stejně nemám ani dost dechu a tak vyrážim do mé nejslabší části triatlonu. Tam mě předběhlo asi 5-6 lidí, ale běží se mi docela dobře. V závěru ještě bojuji na pásce s jedním závodníkem, ale bohužel mě o kousek poráží.

V cíli čekám na Lukáše a taky se dozvídám že Lucka po usednutí na kolo zjistila, že má defekt, který se jí nepodařilo opravit, což je škoda.

Po závodě přišla zasloužená odměna pečené prase a nealko pivo. Ještě pro úplnost, výtěz Martin Korous překonal trať 600 m plavání, 28 km kolo, 7 200 m běh v čase 1:22:59. Já to dal za 1:34:53 což stačilo jen na 15té místo a Lukáš měl v cíli čas 1:44: a 32hé místo. Dlužno dodat, že Lukáš jel kolo na rozdíl ode mě převážně sám.

Celkový dojem z této akce byl dobrý. Zcela určitě jsou mnohem profesionálněj organizované triatlony ale pohodová atmosféra a pečené prase na závěr jsou taky super.    

souboj s Luckou pri vylezu z vodzLukášův boj v závěru

zavodnici