XCO Teplice aneb první hnusný závod letošního roku

V sobotu 21. 4. 2012 jsme byli na XCO v Teplicích. Z důvodu brzkého startu a večerní schůzky jsme tam přijeli už o den dříve a projeli si několikrát trať viz první minuta videa (moje excelentní tlama přes řidítka ve sjezdu tam není, tak se zeptejte Tády, který to viděl).

V 9 ráno jsem startoval. Tak jsme vstávali v půl osmé a v pohodě se nasnídali a pak si ještě jednou projeli trať.

Po startu se jelo mini kolečko kolem rybníka. Bylo tam jedno véčko po asfaltu, pak brodík a první výjezd. Pak jsme se vrátili k cíli a jeli jsme k restauraci. Těsně před restaurací jsme se otočili 🙁 a jeli jsme po schodech a pak do táhlého kopce. Nahoře 180° otočka a po pěšině dolů, další stoosmdesátka a zase nahoru. tam byla docela rovinka (asi 500 metrů) otočka na kopečku, pak další a po pěšině kolem kostela. Pak se odpojovali starší na těžší trasu a žáci to měli zkrácené. Téměř okamžitě se cesta napojovala zpět na normál. Kolem depa po panelce mírně dokopce. Pak sypký sjezd po pěšině a za chvíli další 180tka ve sjezdu. Pak po stráni po vrstevnici a 5 serpentin nahoru. Tam pak byl můj vítězný sjezd (viz. konec prvního odstavce) a po kořenech zase stráňová vrstevnice. Po chvíli 180° na mírně do kopce zasypanou asfaltku (tam mně vždycky někdo bloknul). Pak technické kamínky a překrosnout schody. Tam bylo několik zatáček a odbočka pro eliťáky a třiadvacítky skála dolů, jak táta označil prudší než vedlejší schody a on by to nejel. Tam hezký prudký kopec, který vyjel jenom táda a zase dolů. Znova nahoru a zase dolů několika serpentinama ve sjezdu po stráni. A konečně prudká stojka okolo stromu a vjezd na cílovou rovinku. A aby toho nebylo málo tak totéž ještě jednou.

Táda jel 1 a půl hoďky po mě a jel 6 kol, s tím rozdílem, že jel navíc půl kiláčku dolů a nahoru, to celé po asfaltu. V jednom místě bylo přidané zpestření v podobě prudké „pádové“ pěšiny a dvakrát tak delší a dost prudký výjezd. V tréninku jsme to nedali nikdo, ale v závodě to Táda už dával.

Verča jela 2x cílovou rovinku a mezitím odbočila na dříve popisovanou poslední serpentinu.

Pro zajímavost Verča byla 4. i se staršíma klukama v kategorii a první z holek (nutno podotknout, že moc šťastná nebyla, když to zjistila), Táda byl bohužel poslední a já 31 a vyjel jsem historicky první body v českém poháru MTB pro Sokol !