XCO – díl čtvrtý – Aš

Až se naučíme jezdit na kole v terénu, tak můžeme vyrazit až do Aše. Možná i takto by mohl znít nadpis dnešního výletu za poznáním. 

Trať byla namotána v lese, na první pohled z venku, takový příjemný zalesněný pohorek to byl, skoro by se dalo říci i placka. I ten stoupák k rozhledně nevypadal nějak děsivě…. O to větší bylo procitnutí, když jsme přijeli k první prohlubni, možná lepší přirovnání by byl drop do díry po granátu, vystlaný obnaženými mokrými kořeny. V pátek jsme tento metrový skok najížděli snad 20krát, než jsme se ho naučili jezdit. Počáteční nadšení vystřídal již po chvíli pocit beznaděje, neboť toto byl jen bezvýznamný, jeden z těch nejlehčích, epizodní prvek mezi následujícími – teď hledám to správné slovo – lahůdkami.

Když řeknu, že za 2 hodiny jsme natrénovali maximálně tak 6 obtížných míst z celkového počtu minimálně 20, 30 ?? Těžko počítat, těžké mi to přišlo tak nějak kontinuálně furt.

Přiznám se, že ani já jsem všechno nedával s prstem v nose, některé pasáže jsem i dobrovolně vypouštěl. Nejvíce si s takovýmto terénem potykal Táda a Lukáš. Kluci super !. Na Matějovi a Madle byl vidět přílišný respekt.

Přesto všichni nastoupili k závodu, kdy přes noc ještě trochu sprchlo, aby kořeny klouzaly bez vyjímky. Matěj, přestože hodně úseků běhal, nakonec udolal Lukáše, který to všechno dal, a i několik soupeřů a byl opět na bodech. Lukáš nakonec vyjel své první body do poháru také.

Madlenka se v úvodním prudkém stoupání a technické pasáži prala o pozice tak silně, že musela 2x nahazoval spadlý řetěz a v závodě na jedno kolo dojela šťastně do cíle, živá a zdravá. Několik technických míst zdolala statečně na kole.

Nejlepší závod v ČP zajel ovšem dnes Táda. 30.místo ! Poprvé na bodech a od nejlepších nedostal nálož v podobě ztráty kola. Ale hlavně všechno v sedle.

Dnešek byl tedy hlavně o získání, když už ne zkušeností, tak minimálně o rozšíření obzorů a posun laťky, co všechno jde na kole jezdit. Dobrovolně přiznáváme, že se máme ještě hodně co učit…..

P.S. přikládáme video, na kterém jsou nejenom naši borci a pokud budete mít dojem, že to nic není, tak to jenom optika zkresluje -:)

A o hned odpoledne valíme do Václavic na UAC, kde Táda chce potvrdit své postavení v seriálu UAC.