Všichni naši na bedně v celkovém pořadí MTB Cupu Libereckého Kraje

Ve středu proběhlo slavnostní vyhlášení celkového pořadí MTB Cupu Libereckého kraje pro rok 2012. Letos se jely celkem 4 závody v různých lokalitách a do celkového pořadí se počítaly všechny závody.


Letošní rok byl pro nás velmi úspěšný, neboť všichni naši závodníci (Verča,Madla,Luky a Máťa) se probojovali v celkovém pořadí na bednu a odvezli si po zásluze poháry a hodnotné ceny. V kategorii Žákyně 1 nás reprezentovala Verunka. Tuto kategorii v podstatě ovládaly velmi dobré holky týmu AlpinePro a z ostatních závodníků pouze Verča byla schopna jim zdárně konkurovat a překazit jim jejich „oddílové mistrovství“. Dvakrát dojela těsně na druhém místě a při vyrovnanosti této kategorie bylo celkové vítězství před posledním závodem naprosto otevřené. Bohužel se Verče tento závod ne zcela povedl, ale přesto si udržela celkové 3. místo z celkem 20 závodnic. 

V kategorii Mladších žákyň za naše barvy bojovala Madla. První závod z důvodu zdravotní indispozice vynechala a navíc jezdila tuto kategorii jako prvoročák. Takže jakýkoliv dílčí úspěch byl velkým úspěchem. Této kategorii kralovala Terka Vaníčková, nicméně dvě druhá a jedno čtvrté místo vybojovala Madla ! A protože i tato kategorie byla dost vyrovnaná, tak účast pouze na třech závodech s vynikajícími výkony jí posunuly na nádherné 3. místo celkově z 21 startujících

V nejstarší kategorii Starší žáci za nás nastupovali Luky a Máťa. Letošní rok, při vší úctě k výkonům našich borců, byla trochu slabší konkurence ve srovnání s loňským rokem. Kluci ve většině závodů „dělali“ závod a nebyla nouze o předjíždění. Po celý rok kluci předváděli vyrovnané výkony na úrovni třetího a čvtrtého místa. Mezi sebou to mají rozdáno také naprosto vyrovnaně, a to 2:2. A právě vyrovnané výkony a účast na všech závodech je vynesly na celkové 2. a 3. místo (v pořadí Luky a Matěj) z 10 startujících. 

Ve srovnání s loňským rokem je to opět výkonnostní posun kupředu, neboť vloni jedno druhé místo vybojovala Madla a letos máme bedny čtyři !!