Všenory – Černolice aneb Sokol Veltěž zase vítězí (CKKV)

V neděli 21.8.2011 se konal letošní čtvrtý díl seriálu CKKV Svijany Hobby Cup – Časovka do vrchu Všenory-Černolice (původně čtvrtý Brdský švih byl bohužel z technicko-organizačních důvodů zrušen). A tentokrát se na prezentaci sešel i poměrně nezanedbatelný počet Sokolů (a to ještě nepočítám ty z Králova Dvora), konkrétně Přemek, Michal, Martin a já. Pravda, Martin se sice zpočátku snažil vpasovat pouze do role našeho fanouška/diváka, ale k prezentaci si to pak následně pohlídat nešel a naopak nechal tam jít Radima s Michalem, kteří nezaváhali a Martina obratem přihlásili do závodu. Prostě dostal propisku, zapalovač, číslo a šel na to. Říkal sice něco o tom, že nám za to tedy opravdu pěkně děkuje, ale to se dá stejně vyložit dvěma způsoby, že?

Nejprve startoval Přemek s číslem 15 (nečekal na ostatní s prezentací a zřejmě kvůli přítomnosti rodiny si vzal co nejnižší) a zajel velmi kvalitní čas těsně nad sedm minut, ale spokojený asi moc nebyl, protože to bylo více jak půl minuty za osobním maximem. Přesto z toho ale bylo přesvědčivé vítězství v kategorii a čtvrté místo absolutně. Jako další startoval Martin s číslem 28 a jak sám říkal, už na startu cítil, že těch 166 m převýšení na 2,6 km při jeho 100 kg nebude to pravé ořechové. Ale snažil se a poslední neskončil, tak to je třeba také ocenit. Hned o minutu za ním startoval Michal s číslem 29 a ten zajel výborně, časem 7:45 min atakoval osobní maximum Radima a po zásluze obsadil čtvrté místo v kategorii a sedmé celkově. Za další minutu startoval Radim, který se ale po sobotní 156 km vyjížďce nějak nemohl za celou dobu dostat do pořádného tempa a navíc v Černolicích na křižovatce tak trochu zapomněl na hlavní motto této časovky, a sice že z Černolic se to jezdí už zásadně na velkou (placku)! Takže ve výsledku z toho byl čas 7:55 min, páté místo v kategorii a 9. celkově.

Vzhledem k tomu, že se na tomto závodě vyhlašuje v každé  kategorii prvních pět závodníků, měl Sokol Veltěž i docela hojné zastoupení na pomyslném pódiu, jak dokládá následující stručný přehled (celkové pořadí, jméno, oddíl, čas, kategorie/pořadí v kategorii) a několik fotografií:

1. Marek Stehlík, —, 0:06:40,95 h, A/1.

4. Přemysl Kuchař, Sokol Veltěž, 0:07:00:10 h, B/1.

7. Michal Vlasák, Sokol Veltěž, 0:07:45,76 h, A/4.

9. Radim Skála, Sokol Veltěž, 0:07:55,57 h, B/5.

18. Martin Krajíček, Sokol Veltěž, 0:09:10,67, A/7.

Vyhlášení kategorie B (do 40 let):

Vyhlášení kategorie A (do 30 let):

Bodů do celkového pořadí bude z této časovky (při tradičně celkově nijak vysoké účasti) dosti, takže nezbývá něž se těšit na další a poslední dějství tohoto poháru. Tím budou 1.10.2011 Halounské okruhy, kde doufám nebude nikdo z dnes zúčastněných chybět a snad se přijde svézt a prodat formu na konci sezóny ještě i někdo další.