Všenory – Černolice aneb časovka, která bolí

V neděli 19.8.2012 se konal další díl seriálu CKKV Svijany Hobby Cup, a to Časovka do vrchu Všenory-Černolice. Jelikož v celkovém pořadí jsem hájil průběžné čtvrté místo, nešlo tento podnik vynechat, ačkoli důvody by se tentokrát nějaké našly. Tím nejzásadnějším byla stále ještě poměrně živá památka na dovolenou, přesněji na úterní půlnoční souboj s vychládajícím zahradním grilem, o který jsem ve tmě s půllitry v ruce zakopl a jehož výsledkem byl pořádný koňar na levém stehně a rozřízlá dlaň na levé ruce, což pro jízdu proti chronometru na hranici 100% výkonu neskýtalo zrovna nejlepší výchozí podmínky. Ale jak bylo řečeno v úvodu, když musíš, tak musíš.
Nějaké ambice jsem tentokrát neměl, cílem bylo zajet v daných podmínkách co nejlépe a posbírat nějaké body, ale jak to vlastně půjde, to jsem na startu pořádně nevěděl ani já sám. Nakonec ani nemohu říci, že by mě něco nějak citelně bolelo (na to, že ještě ve čtvrtek jsem nemohl ani chodit, o jízdě na kole ani nemluvě), ale při maximální síle v záběru to ještě nebylo ono aneb něco tomu prostě chybělo, a to nejen na nejlepší, ale i na sebe samého. V prvním narovnání trati po výjezdu z lesa jsem tam sice odvážně narval velkou (ještě mi to málem spadlo, ale podařilo se), ale pak jsem se stejně postupně dostal až na 53-24 (ale pozor, na mé horské kazetě s 28 zuby ani toto ještě není španěl) a ani tak jsem to nemohl pořádně utočit a motal se stěží někde kolem 60 ot/min, zatímco tepy nemilosrdně a hlavně úspěšně atakovaly hranici 195 bpm (max. 198). K tomu připočtěme šílené vedro, lehký protivítr a rovnice se tak pomalu dostává ke svému řešení. Poslední heknutí v cíli a stopky se zastavují na hodnotě 0:08:18 h, což je o zhruba 20 s pomalejší než dosud můj nejhorší čas na této trati. A to jsem byl přitom v cíli slovy našeho čerstvého olympijského vítěze Jardy Kulhavého pěkně „poblitý“. Tak ale jak již bylo řečeno v úvodu, zázraky se v tomto stavu skutečně asi čekat nedaly. Nakonec z toho bylo celkové 12. místo z celkem 19 (v kategorii B  10. z 16). Naštěstí účast nebyla moc veliká (např. v kategorii A jeli pouze tři lidi!), takže nějaké slušné body do celkového pořadí z toho i při té bídě nakonec budou. Nejlepší čas dne 0:06:43 h zajel Pavel Červenka (CK Vokolek Import).

Škoda, že na startu jsem se překvapivě neshledal s nikým ze sokolů, nepočítám-li tedy kolegy z VARTA TJ Sokol KD, se kterými jsem se po vyhlášení byl vyjet směrem k jejich domovskému městu, přesněji do hospůdky v Koněprusích na klobásku a pivečko a následně pak posbírat nějaké nové vesničky.