Velká Chuchle

Ahoj cyklisti, tak jsem včera vyzkoušel závod MTB ve Velké Chuchli ze seriálu kpž.Trať měřila 53km a bylo nás tam překvapivě cca 1000 závodníků.Já jsem vyfasoval číslo B659.Na závod jsem jel poprvé na kole.Mám to asi 15km,takže příjemné rozjetí.Start byl ve 12:00hod.Krásně jsme se potili na chuchelském oválu.Hned po prvním zahřívacím kole byla před náma malá srážka…objel jsem ji a jel do obrovského mraku způsobeného povrchem na oválu.Konečně silnice,frčím,co to dá.Dostal jsem se někam ke 300.číslu.Radotín se jel pěkně po silnici,tak to bylo supr.Po cca 10km začal ofroad.A hned pěkný stoupání… Začínám papat gelík a bumat…Pěkná rovinka a hned sjezd.Tady se přede mnou pěkně vysekali 3 bojovníci (nepříjemný pád).Pokračuji zatím dál v pohodě.Sjezdík jsem si užil…Asi na 20km se mi zasekl řeťez mezi kliku a velké ozubené kolečko.Nevím, jak se to mohlo stát,je to záhada.Netrvalo to dlouho a povedlo se mi ho vyháknout.Už jsem se těšil na občerstvení, které bylo asi na 25km.Nebylo už co pít a teplota se pohybovala kolem 30 stupňů.Hurá,jde se pít.Příjemná slečna se mě ujala a vše mi poskytla a pěkně mi polila hlavu vodou (to bylo příjemné).Poté se mi jelo moc dobře.A hlavně se jelo po rovince.35km před dalším občerstvením byl takový krpál,že jsme kolo všichni tlačili.Zaznamenal jsem první křeče do pravé nohy.Opět jsem se nechal osprchovat a doplnit láhve.Odtud jsem trasu znal,protože jsem si kousek projel,tak se mi jelo lépe.Nicméně se to nemohlo obejít bez pádu.Při vjezdu na asfalt mi podklouzlo přední kolo a jen záhadně jsem uskočil a chvilku běžel s tou energií.Kolo v pohodě, jedu dál.Asi na 45km se jel ůžasný sjezdík na asfaltu.Naměřil jsem 54km/hod.Při vjezdu do Radotína mě předjel kluk a říká:“Pojď, jedem.“ Tak jsem se ho chytl.Ok.Poslední stoupání bylo opět ve stilu tlačení kola.A tady už jsem měl opravdu dost…Poté se jelo až do cíle z kopce.Po přijetí na stadión jsme jeli ještě malý ofroadek.A kousek po oválu a šup do cíle.Skončil jsem 348. S časem 2:48 jsem moc spokojenej.Pěkně jsem se vyšťavil.Závod to byl opravdu pěknej.Mějte se fajn a sportu zdar.