Veleúspěšný víkend v Peci pod Sněžkou

O uplynulém víkendu jsme bojovali na jedné z nejtěžších Cross Country tratí v ČR v Peci pod Sněžkou. Po poctivé přípravě směřují k Mistrovství republiky příští týden jsme tak byli hodně zvědaví, jak dopadne tento „předmistrovský“ závod. 

V sobotu všichni naši závoďáci nastoupili k Eliminátoru, což bylo vhodné rozjetí před hlavním závodem. Sice jsme zde ani jednou nepostoupili do finále, o to více jsme se těšili na nedělní klání. 

V prvním závodě se ukázal velmi dobře Filip Jech v jeho životním závodě a určitě „the best of the day“. Po startu do extrémně náročného stoupání kontroloval čelo z přibližně šesté příčky, kterou dravou jízdou před první technikou vylepšil na čtrvté místo. Bylo vidět, jak moc chce dopředu. Filipovi se povedlo dostal se na neuvěřitelné druhé místo, které držel ještě 100m před cílem. Nakonec z toho byla čtvrtá pozice, ale jedná se nejlepší výsledek v sezoně. 


Filip na startu XCE

Nejlepší výsledek v sezoně a poprvé bodované místo získal po vynikající jízdě Adam Hošek, kdy téměř na záda mu dýchal technicky bezchybně jedoucí Vojtěch Suchý. Měli jsme obrovskou radost, jak všichni kluci zvládali těžké technické sjezdy, kde hodně soupeřů raději kola vedla. 


Vojta na startu XCE

Kategorie Žákyň II je naší letošní chloubou a duo Zuzana Kadlecová, Aneta Novotná přivezlo po čtvrté za sebou hodně ceněné double. Úspěch našich barev potrhla desátým místem Natálie Klímová.  Na startu jsme měli i Kačku Suchou, která po pomalejším startu do nemilosrdného stoupání celý závod již jen předjížděla. 


Zuzka na trati XCE                                                         foto: Michaela NovákováPo obědě se v kategorii kadetek čekal souboj mezi holkami bojujícími o účast na ME, do kterého chtěla výrazně promluvit i naše Magdalena Mišoňová. Zkušeně si pohlídala první výjezd, kdy se nenechala vybláznit k souboji, kdo bude první na prvním kopci a velmi brzo si v prvních technických pasážích dojela na čelo závodu. Poté se odpoutala ve dvojici s Terezou Sáskovou a odjely doslova o parník zbytku pole. Tento napínavý souboj ve svůj prospěch rozhodla v posledním stoupání a dojela si pro třetí vítězství v této sezoně. 


A přijďte sem ještě někdy později, přibude i nějaké video….

tohle sem musím dát hned…

Vojta na RG :
Holky ve sjezdu 
a tuhle fotku nahrát musím…

Zuzka na skoku                                                        foto: Pavel Křikava