Veleúspěšná první část sezony

Máme za sebou start do letošní sezóny a před námi je vrchol první poloviny závodního roku. Takový klid před bouří. A právě proto je zde čas možná na malé ohlédnutí za tím, co jsme letos již dokázali. 

Kdyby mi někdo ještě vloni řekl, že na konci května budeme mít na kontě 10 medailí ze soutěží Českého poháru, tak bych ho asi poslal směrem do Bohnic. Tím myslím na léčení, protože se musel jistojistě zbláznit…. 
2x 1. místo ČP XCO 
1x 1. místo ČP Silnice
1x 1. místo ČP MTBO
2x 2. místo ČP XCO
1x 2. místo ČP MTBO
1x 3. místo ČP XCO
1x 3. místo ČP XCE
1x 3. místo ČP Silnice 
Fakt deset….
Pohled do průběžných žebříčků ČP XCO se více než nádherný. 
Budiž vnímáno jako poděkování všem, kdo nás podporují, fandí nám a v neposlední řadě velké dík patří těm, kteří se aktivně podílí na chodu našeho oddílu. 
Díky tomu všemu je Sokol Veltěž na 9. místě v průběžném pořadí soutěže týmů v XCO z celkového počtu 180 týmů. 
Pohled do výsledků v MTBO snese i srovnání s mezinárodní konkurencí. 
Jsme moc rádi, že nám roste a zlepšuje se i naše omladina. Všichni posouvají své dovednosti neustále kupředu a tak o budoucnost a příští roky bychom strach mít neměli. 
V květnu jsme uspořádali závod na horských kolech Mistrovství MAS Nad Prahou a radost nám udělali i další závodníci z oddílu. 24. května se na Beckově rozhořely líté boje o 23 mistrovských dresů. A borci a borkyně pro náš oddíl získali hned 10 z nich!  V rámci přípravy tohoto závodu jsme přispěli i k akci Ukliďme Česko a vyčistili část lesa od skládky a odpadků, které zde bohužel neustále odhazují nepřizpůsobiví občané. Myslíme si, že 3 kontejnery není fakt málo….. 
Je hezké se potěšit pohledem do minulosti, ale tím žádnou výhodu do dalších měření sil nezískáme. S pokorou tedy jdeme dál, neboť každá další startovní čára je pro všechny stejně rovná a začíná se vždy od nuly. 
Červen je bohatý na závody všech úrovní, takže naše barvy budou vidět na mnoha místech. 
Z „velkých závodů“ můžete držet palce na Mistrovství Středočeského kraje v silničním závodu hned tuto neděli. Poté naše nejlepší čekají dva krásné závody v Cross Country na technických tratích v Peci a Bedřichově. 
No a v týdnu od 15. 6. budeme ještě fandit Madle na Olympiádě dětí a mládeže.