Úspěšné závody MČR XCO v Bedřichově

O tomto víkendu se na těžké trati v Bedřichově jelo mistrovství republiky jak v Eliminátoru, tak i Cross country horských kol. Eliminátor je samozřejmě kratší, tím pádem i rychlejší. V eliminátoru byl nejobtížnější „Welbloud“ (později se dozvíte, co je welbloud).

Od čtvrtka jsme si najížděli technické pasáže. Jeden den jsme všechno zvládli, ale máme pocit, že to do rána zapomeneme a ráno začínáme od začátku. A přesně jak to popisuji, tak to se stalo těsně před startem Eliminátoru. Zapoměla jsem Welblouda….

Kolem tohoto místa stálo už pár, docela dost lidí, tak jsem udělala malé představení. V Eliminátoru jsem to mastila jako po másle. Welblouda v pohodě sjela a ujížděla dál! V cíli mi naměřili 16. nejlepší čas na MČR!!! A mám velmi dobrý pocit.

Hlavní závod XCO byl naplánován na další den.

Start byl, jako obvykle, na silnici směrem nahoru. Celkem „pruďák“ cca 40 m převýšení. Následoval dlouhý příjemný sjezd. Tentokrát byl nájezd dlouhý a dost bolel. Do terénu jsem přes veškerou snahu najela z poslednch pozic.

A najednou „buch“ skoro kolmý sjezd. Ten byl ještě v pohodě. Ještěže jsme tam jeli o tři dny dříve. Malinký krátký a celkem lehký kopeček. Drop, jedna zatáčka a máme za sebou zaváděcí kolo. Nevím proč, možná kvůli divákům dali na začátek trati nadjezd (pod ním nevedla trať). Tady jsem doplatila na špatný start, neboť od 10. místa se to úplně ucpalo a dost mě to zdrželo. Než se to zase rozjelo, bylo čelo úplně pryč.

No, a je to tady: „kamenné pole zakončené lávkou. Já jsem to vždy sjela v pohodě, jen když tam stál táta. Jenže táta mi fandil na ucpaném nadjezdu, a tak to nestihl doběhnout a já si řekla: „Už jsi to sjela, tak to sjedeš i teď !!!“. No a bylo to jednoduchý.

Nastal další dlouhý, táhlý a loukovitý kopec. Pro mě to byl příjemný kopeček, ale pro jiné hotové utrpení. Takže jsem předjížděla a předjížděla a předjížděla.

Další, co nás čekalo, byl technický, opravdu technický sjezd. Pro mě to byla pohodička. Ve druhém kole někdo z týmu „Alpin pro“ letěl přes řidítka. No a já taky. Dopadlo to dobře a nikomu se nic nestalo. A jedeme dál na kořenatý, hodně kluzký výjezd.

Welbloud je další překážka. Skoro kolmý sjezd, chvililinku rovina, prudký kámen a pár hrbolů. A co se dá čekat, musím se přece někudy dostat nahoru. Takže vracečka a prudký výjezd.

Během závodu jsem se propracovala až do první desítky, bohužel pád, který jsem popisovala, mě poslal o několik míst dozadu. Několik závodnic jsem ještě předjela, ale stačilo to „jen“ na vynikající 12. místo. Takhle vynikající místo jsem nečekala !!!

Výsledky mé kategorie jsou zde.