Úspěšné dětské závody na Odolce

Po veleúspěšném dopoledním závodě Tády se naše přípravka zúčastnila vložených závodů dětí.

V cílovém prostoru na louce byl namotán krátký a přehledný okruh pro děti, které si tak mohly vyzkoušet část trati, na které se dnes jelo MČR SAC v MTB.

Byly vypsány tři kategorie a to vždy společně pro holky a kluky. Nejmladší kategorie, ročníky narození 2004 a mladší, jela jeden okruh cca 300 m dlouhý. Sokolíky velmi úspěšně reprezentovaly Verča s Pájou, které si dojely pro první a druhé místo !

Protože se jednalo o krátký závod, Verča se hned postavila také na start druhé kategorie, ročníky 2001-2003, a vůbec se neztratila. Po tuhém boji na 2 okruhy odrazila nápor soupeřek a uhájila třetí místo ! Naše Madlenka navíc tuto kategorii vyhrála

V nejstarší kategorii (1997-2000) jsme měli želízko v podobě Matěje, kterého podpořila svým druhým startem Majda. Tento závod byl vypsán na tři kola a Matěj vyhrál ! Madla po boji uhájila krásné třetí místo !

A abych nezapoměl – na start první kategorie s Verčou a Pájou se nebojácně postavila i Evelínka. Přestože byla o hodně mladší a získává své první zkušenosti na opravdovém kole, tak se s loukou poprala velmi statečně, jenom na společné foto jsme ji nepřemluvili…..

A jak to všechno probíhalo, to už se koukněte na video :

Výsledky dětského závodu jsou zde.