UAC XC Řež

V sobotu 8.9.2012 jsme byli na závodech v Řeži, což jsou, jak jistě všichni ví, místní závody. Ráno jsme vstali, nasnídali se, oblékli se, odvezli mámu na vodu a na 10:00 jsme se vydali do místa závodu, tj. areálu Polepšovna ducha v Řeži.

V půl jedenácté startovala Verunka a náš nový přírustek do týmu Matyáš. Jeli jedno dětské kolo, což je 6 a půl kiláčků. Verunka cestou zabloudila a dost červená a …….(popisek raději vymazán) si to nasupěla do cíle. Matyáš dopadl výborně. Ve svém prvním závodě vyjel hned první místo!

Pojďme na dlouhou trať. V 13:30 startovali core bikeři, takže Táda, pardon Mistr České republiky ve Sdružení amatérských cyklistů kategorie junior, a to na 3 velká kola. O deset minut později startovali muži a junioři. Ano, jel jsem já a ano, jel jsem špatně, co bych se nepochválil. Trať všichni znají, tak co bych jí popisoval.

Deset minut potom startovali ženy, juniorky a veteráni. Tam startovala moje kámoška z ČP Kačka Vopatová ze Stupna. Poslední start byl věnován žákům, takže Madle, Verče K. (další nový přírůstek) a Milanovi Vopatovi, další kámoš z ČP.

Teď k mému závodu. Po startu jsem se propadal. Pro zajímavost můj největší rival Fanda Bartík z Klecan mi ujížděl na rovinkách, já ho doháněl v kopcích, ale poměr rovin a kopců je asi 3:1, tak bylo jasné, kdo tenot minisouboj vyhraje. V půlce první kola bylo občerstvení v podobě vody. Místo, kde se mi jelo nejlíp, byl krásný sjezd hned potom. Po nejnáročném výjezdu další osvěžení – voda. Na konci prvního kola jsem změnil cíl z umístit se na dojet. Tak jsem dojel…

Táda 18. celkově v Core Bikerech a v UAC 1

kamarádi Milan s Kačkou – oba první ve svých kategoriích.

Takže Tádu teď můžeme s radostí oslovovat nejenom Mistr České republiky ve Sdružení amatérských cyklistů kategorie junior, ale také od soboty Mistr v Unii amatérských cyklistů kategorie junior !!