UAC časovka Velká Dobrá

Povzbuzeni úspěchem v časovce Břežanská Osma (zajeli jsme čas pod jednu hodinu) jsme se s Michalem přihlásili na časovku jednotlivců Velká Dobrá, která se konala 13. 5, nečekaně, ve Velké Dobré. Během týdne jsme ještě řešili, jak se na místo dopravíme. Já chtěl jet autem, ale nakonec mě Michal přesvědčil logickým argumentem, že se cestou (22km) hezky rozjedeme a po závodě se zase hezky vyjedem.
V den závodu bylo ráno ještě slunečno ale již dost chladno. Přesto jsem vyrazil v podstatě ve variantě „krátkej-krátkej“ doplněné jen o jedno funkční triko. To se ukázalo, při zmíněném rozjetí, jako nedostatečné, ale zpátky pro něco teplejšího se mi vracet nechtělo.
Na místo jsme dorazili asi hodinu a půl před naším startem a tento čas jsme trávili, v celku příjemně, s ostatními závodníky v restauračním zařízení a střídavě v jeho vestibulu.
Na samotnou jízdu jsme se přihlásili tak, aby Michal jel přede mnou a tím mě dodával motivaci ho dojet což se mi těsně před otočkou podařilo. Michal mě ještě velmi kolegialně povzbuzoval. I já ho chtěl podpořit a chtěl jsem mu říct, že mě zajisté cestou zpět dožene ale v tom usilí jsem ze sebe dostal jen nesmysl „mě dodáš“. Inu zásobování mozku kyslíkem asi není při časovce priorita, dost na tom, že si to pamatuju.
Výsledky našeho usilí: Michal se umístil 80tý s časem 53:46 čímž zaostal za vítězem Jiřím Ježkem o 9:59. Já skončil na 55tém místě s časem 51:09, 7:22 ztráta na vítěze. A to nepočítám ty vesnice, které jsme s Michalem projeli.
Náš původní záměr dát ten závod „na Kulháče“ (rozuměj, přijet 5 minut před startem a závod vyhrát) jsme sice nenaplnili, ale i tak máme pocit, že jsme statečně reprezentovali náš tým a taky že se do Velké Dobré vypravíme i příště.

Výsledky: http://www.uac.cz/zavody-a-vysledky/2012/silnice/zavod-49/vysledky/

Pozn. Martin si nepamatuje heslo, tak jsem tu aktalitu musel vytvořit já :-)))

obr1

 

obr2

 

obr3