Tréninková hračka

Dlouho přemýšlím, jak nazvat článek, jak začít a co vlastně budu psát. Když se Vám to bude zdát páté přes deváté a bez hluboké myšlenky, tak se vymlouvám, že je to pod vlivem návalu endorfinu a emocí.

Tak předně dobré zprávy. Od ledna mám dovoleno zkoušet jezdit na válcích a je to bráno jako balanční plocha. A ještě lepší zpráva, že mě to neubližuje. Tedy ve smyslu té zpropadené nohy, resp. zad. Špatná zpráva je, že se u toho zadýchávám a hrozně to bolí.

Další radostí a motivací je, že jsem obnovil sedlo na silničním kole (už bylo unavené k prasknutí) a také jsem pořídil nové silniční boty a hlavně je nechal správně vyvložkovat. Samá pozitiva, alespoň doufám do budoucna, neboť bezprostřední dojmy jsou hrozné. Nové formování mozolu v sedacích partiích apod.

A pak mám pro Vás kontrolní otázku ? Kde to jedu na následujícím obrázku ?

Kdopak uhodne, kam to jedu ?

Takto to u nás občas vypadá v obýváku. Báječná věc. Připojíte si ergometr přes notebook k televizi a vyberete si ze spousty tras na internetu. Můžete si dělat i vlastní, ale kdo by točil ty videa, že jo ?

K mému překvapení je to až moc realistické. Video je zkalibrováno do Google Earth a bere to stoupání, které je velmi citlivé. Podle stoupání, Vaší váhy a cadence to počítá watty, které hrnete. No a na ergometru jenom řadíte převody, které si můžete nastavit přesně podle Vašeho kola.

Takhle pěkně z domova si můžete projet hezká místa ponejvíce v Evropě. Pokud jste soutěživci, možno se připojit k internetu a přihlásit se nebo zorganizovat závody se stejně postiženými blázny. (kdyby jste se chtěli ptát, tak ještě jsem se ještě k ničemu nepřihlásil…)

Jako první vyjížďku, spíše na seznámení se softem, jsem zvolil Gavii z Bormia. No po 20 minutách jsem usoudil, že na takový krpál ještě nejsem dostatečně připraven a hodil do toho vidle -takže mám DNF. Druhý den jsem si dal z Livigna Eiru a Passo Fosgano – kdysi jsem to jel opačně, tak jsem si zkusil, jak to pojede z druhé strany. 

No a dnes jsem si doplnil to, co jsem zameškal se Sokolama v druhém Toskánsku. Takže heč, už jsem tam byl také. Takže na té fotce je 28 zatáčka stoupání na Sassetu. Mimochodem trasy s Toskánska jsou velmi oblíbené. např. okolo Tirli, Roccastrada, Follonica apd.

No a teď stahuji Stelvio a těším se na zítřek na stranu od Traffoi a na ta panaromata.

P.S. Až budete chtít trénovat na KŠ, tak můžete přijít na mj. Šimanov, Hartmanice, Kochánov.