Tradiční MAUDICUP a Radimovi jsme se opět tradičně zasmáli

V sobotu, krásného data 1.11. jsem byl na tradičním orienťáckém závodě MAUDICUP v okolí Kostelce nad Černými Lesy. Letos v lese mezi Zvánovicemi, Černými Voděrady a Struhařovem (ano, to je přesně tam kde bydlí Radim). Uvidíme, jestli se dokázal poučit z loňské chyby, kdy nedojel. Letos se jelo mnohem blíž k jeho bydlišti.
Na závody se letos vydali: Radim, Ivana a já + mišákův kolega z práce Aleš. Všichni jsme se srabácky přihlásili do kategorie příchozích. Po letošní zkušenosti už příští rok pojedu v chlapech. Start 00 byl v jedenáct dopoledne, ale jelikož jsme všichni startovali od 60 dál, tak jsme se rozhodli přijet později. 
Cesta na start byla po asfaltu mírně dokopce. Startoval jsem v devadesátě čtvrté minutě. Jako vždy jsem si vzal mapu minutu před startem a bohužel jsem zjistil, že je to strašně jednoduchý postup – skoro celé po asfaltu – takže to tady nebudu zdlouhavě popisovat. Jen podotknu, že z desáté kontroly na jedenáctku to bylo zkrz brod a pak půl kilometru po asfaltu, protože to pak bude důležité, pro další průběh událostí. 
V cíli jsem dostal malé občerstvení a vyčetl čip. Hned potom nastoupilo zděšení, protože jsem zjistil, že nejsem první, ale druhý a to o 4 minuty. Sice jsem udělal chybu, ale ta v žádném případě nebyla čtyřminutová. Radim dojel na 3. místě půl minuty za mnou, Aleš na pátém místě asi pět minut za mnou a Ivana na šestnáctém asi 14 minut za mnou.
A teď malá tečka na závěr aneb jak Radim nejspíš ztratil druhé místo. 
V cíli jsme se s Radimem a Alešem bavili o postupech nad svými výčty. Jak je známo Radim je velký silničář a Aleše zajímalo o kolik jel Radim rychleji než on z desítky na jedenáctku. Aleše šokovalo, že byl o půl minuty lepší a já dokone o třičtvrtě. Tak nám to přišlo divné a přemýšleli jsme proč. „No, to byl ten postup, kdy se projelo skrz brod…“ a Radim skočil do řeči: „Projelo, vy jste ho projeli? To já jsem ho přenesl abych neměl mokrý a špinavý kolo.“ Upozorňuji, že v tom potoce bylo asi pět centimetrů vody a nikdo se nenamočil.