To byl ten den, kdy jsem jel 3 závody

Neděli 1. Září, což bylo den před zahájením školního roku, trenér sokol a jeho sokolátka strávili na 6. ročníku Zličínských okruhů. Tento závod již Madla v loňském roce absolvovala na vítězných místech a bez ohrožující konkurence, tak jsme se všichni těšili z vítězství. Ale šance se snížily, když jsme po příjezdu zjistili, že závodit přijel i Bikestore.

Dopoledne startovaly děti, odpoledne pak dospělí. Mezitím byl vložený závod „pohoda“. Nejmenší děti jely krátkou rovinku a byly rozděleny do kategorií kolo a odrážedlo. V této kategorii jsme měli jednoho závodníka, Matyáše Krále, který vybojoval první první místo. Bohužel organizátoři špatně sestavili výsledky, takže si stoupnul na místo druhé. Jako další startovala kategorie „křemílci“, tj. děti ve věku 6-10 let. Tu mladost jim všichni ostatní závidíme… Ve výše zmiňované kategorii startovali naši tři nadějní závodníci: Matyáš B., Kýťa a Verunka M. Jejich trať už byla delší, ale byla tak ne terénem, že na té trati by si přál závodit akorát tak Radim, a to možná ani ne, s přihlédnutím na to, že byla louka podmáčená. Trať vedla z 65% polními cestami, 30% po asfaltu a 5% vodou. I s takto jednoduchou tratí dokázala Verča suverénně zvítězit a Kýťa dojel těsně druhý za svým soupeřem. Matyáš dojel až za bednou, protože měl malé kolo. Poslední dětská kategorie – shreci, jela na o poznání stejné, ale dvakrát delší trati a byla klasifikována jako otevřený souboj Sokol Veltěž vs. Bikestore cz. Na straně sokolské nastoupili: Madla, Verča M., Kýťa a já. Na stranu bikestoru potom sourozenci Daňkovi a Matěj Stránský. Samozřejmě závod nemohl skončit jinak než mým vítězstvím :). Madla s Verčou podlehly náporu Kačky Daňkové a skončily druhá a třetí. Kýťa skončil jako čtvrtý, protože byl nejmladší.

Okolo poledne se jel vložený závod pohoda na 1 konečně těžší kolo i s trochou toho terénu. Závod byl určen pro kohokoli a mohl jet na čemkoli. Přihlásili jsme se tedy s Madlou, neboť hlavní závod na 7 kol se jel až odpoledne. Do závodu se také přihlásili kluci z bikestoru a pár „bezvýznamných“ dospěláků. Kolo se jelo tímto stylem: Start – 180° – Kořeny – 180° – Výjezd – hupy v křoví – sjezd – točky na louce – přejezd mostu – hupy- znova přes most – dalčí točky – sjezd do stoky – výjezd na kopeček – sjezd s dropem – bahnitý výšlap – sjezd s pneu – další hupy v křoví – cíl. Jel jsem na závod s tím se šetřit před velkým závodem a dojet třetí, protože jsme celý víkend trénovali kopce na Šumavě a jeli jsme sem, protože tam pršelo. Jak jsem řekl, tak jsem udělal. Dospělákům jsme ujeli po prvních 100 metrech.

Odpoledne se jel závod Hobby na 7 kol (kategorie Hobby, ženy, Masters) kam se mimo jiné přihlásil i trenér. Jak už jsem zmínil, tak jela i Madla se mnou. Těch 7 kol bylo dost drastických, obzvlášť v tom odpoledním vedru. Já jel vlastně jenom kol 6, protože mě vedoucí závodník dohnal o kolo, tátu o dvě. Madla jela jako žena 5 kol a po dobrém výkonu to zase vyhrála.

Tak skončil krásný předškolní den, kdy jsem bezhlavě nastoupil do 3 vysilujících závodů, až si toho všiml i komentátor. A to vše po náročném prodlouženém víkendu na Šumavě. Děkuji za pozornost.