Šumavský MTB maraton

Ahoj všem. Včera jsem vyrazil na Šumavu, abych si zajel Šumavský maraton. Byl o už 13. ročník, letos po letech opět zařazen do seriálu Kolo pro život.
Start nebyl přímo z lyžařského areálu na Zadově, kde byl cíl a zázemí, ale asi o 3 km níže – z parkoviště u sjezdovky Kobyla. No a začínalo se samořejmě prudce nahoru – prý aby se startovní pole hezky roztáhlo :). Ono vůbec se s tím přadatelé nemazlili, protože na cca 82 kilometrech mi Polar napočítal 1950 metrů převýšení. Většina trati vedla po po lesních cestách, takže to celkem jelo. Aby to ale nebyl sprint jako po panelových cestách v Jizerkách, tak tam pořadatelé vložili pár zpestření – například sjezd sjezdovky na Kubově huti, průjezd hradem ve Vimperku, několik úseků bylo nataženo mlíko do lesa a kličkovalo se mezi stromy a nahoru a dolu a na závěr nás čekal výjezd na již zmiňovanou sjezdovku Kobyla. Jo a byly i 2 menší brody. Celkově šlo ale všechno jezdit a člověk nemusel vkládat pěší turistické vložky. I počasí bylo super – něco přes 20 stupňů, cesty vlhké až mokré, ale bez hlubokého bláta. Zkrátka ideální sobotní odpoledne na kole!
No a ještě trochu faktografie – čas 4h 9min, (ztráta na vítěze z kategorie Elite těsně přes 1 hodinu), celkové 88. místo, ve věkové kategorii 17. místo. Za mě naprsotá spokojenost.
Za 2 týdny vyrážím na obdobný maraton na Ještěd a potom už bude ladění formy (podle hesla že cyklistická orma se má vyležet 🙂 ) na silničního Krále. Laďa