Strada Zdejcina (UAC, CKKV)

Můj třetí letošní závod se odehrával opět na Berounsku jako týden před tím „Křivoklátské peklo“. Je to první ročník a jen zírám, jak mohli pořadatelé prosadit závod zde na jiho-západ od Prahy. No asi mu pomohlo, že je okruhový a některé úseky vyloženě po šotolinových cestách, kde asi nikdo dlouho nejel. Celkem na nás čeká 84km, 5 okruhů a téměř 1800 nastoupaných metrů.

Opět do závodu vstupuju s obavami o koleno, které mi stále nedovoluje trénovat sílu v kopcích, tak jak bych si představoval. Při přihlášení se sejdu s Radimem a Michalem, přeparkujeme auto a rozjedeme se cestou na start. Jsme tu tři sokolíci. Konkurence je zde na UAC dost malá a tak mě mrzí dvojnásob, že letos nemám víc najeto.

Po startu vyjíždíme a kupodivu se mi jede výborně, odjíždí sice Nežerka, ale ten je o třídu jinde a tak ho ani nikdo nepronásleduje. Já se sice cítím dobře, ale nemám najeto –očekávám v průběhu závodu postupné vadnutí a za ním se nevydávám. Na kaši z loňského „Sázaváku“ letos nemám. A tak se usazuji ve skupině asi 15 lidí, kde v kopcích výborně tahá Honza Herda. Ještě nám během prvního kola odjíždí Malina, ale opět sám.

 První dvě kola byla OK a dokonce se účastním drobných nástupů a redukcí v cílovém kopci, ve kterém se cítím výborně. Dokonce mi nevadí ani sluníčko ve stoupání. Jsem rád, že jsem se trochu od minulého závodu posunul. Třetí a čtvrtý okruh jsem pasivní a zejména v táhlém kopci před Nižborem mám problémy. Proti cílovému je málo prudký. V pátém kole v tomto místě sotva visím, ale jsem tam a tak jsem zvědav co tam zbylo na cílový kopec. Zde bohužel odjíždí Milan Miler se dvěma příchozíma a já se vydávám za nimi. Docela to jede, bohužel ve vesnici se ke mně začíná blížit jeden B-čkař a nakonec získává i drobný náskok. Zprvu jsem spokojen i s třetím místem, ale pak ho ještě zkouším po nájezdu na cílovou rovinku (300m kopec se lehce zmírní) sjet. Dávám velkou, ale nakonec už to nešlo o pár sekund.

Kluci dojeli chvíli po mně a měli toho plné nohy …

 

Určitě jsem tak brzo na UACu pódium nečekal o to víc to potěší a nadchne do dalšího procesu. Taky jsem rád, že náš oddíl má první medaili v této sezóně v dospělé kategorii v hlavním závodě a doufám, že jen u ní nezůstane.

Vysledky:

http://stradazdejcina.blogspot.cz/
http://www.uac.cz/zavody-a-vysledky/2012/silnice/