Statečný boj Sokolů na cyklokrosu – TOI TOI Cup

V sobotu 19. 11. 2011 jsme byli na cyklokrosových závodech v Kutné Hoře. Když jsme přijeli na závodiště, shledal jsem, že mám velice obtížnou trať: překážka a čtyři meze, z toho jedna výběhová. Bylo tam i několik technických sjezdů.

S Lukášem jsme startovali v 10:45 a jelikož jsme neměli žádné body, volali nás na start jako poslední. Po startu byla první mez. Tam jsem jel jako poslední, takže jsem musel sestoupit a vynést ji. Pak jsem kličkoval mezi mlíky a předjel jsem jednoho malého kluka na MTB.

Po zatáčkách se zajelo za tribuny a tam byla další mez, kterou jsem vyjel. Zajelo se mezi stromy a skákalo se po kořenech.  Na asfalt a prudká levá na trávu. Přijelo se na panelku a na křižovatce dolů. Dole serpentinou nahoru a na další mez, kterou jsem nevyjel, protože tam byl kořen. Zase otočka, ale tentokrát s mezí dolů. Jelo se dole po panelce a po 100 metrech výnes nahoru.

Tam sjezd po panelce a dírou v plotě do areálu. Pořád mírně z kopce až k boudám, které jsme objížděli. Potom na stadion rovinka a nahoru k překážce. Pak doleva a sjezd k tribunám. Pomalý výjezd, pak mez dolů na ovál a ke startu.

Dva a půl kilometu, a to jsem to musel jet ještě dvakrát. Před překážkou v druhém kole jsem spadnul do trávy, protože mi nevypadnul nášlap. Totéž v třetím kole pod výnesem, ale to bylo na kameny a narazil jsem si levé lýtko.

Dojel jsem předposlední tj. 29. a Lukáš 25. Táda jel jinou kategorii a také byl předposlední. Ale nakonec jsme získali nějaké body do českého poháru.