Šlap okolo Slap (UAC)

V neděli 2.5. se jel třetí letošní díl série UAC, konkrétně hromadný závod s názvem Šlap okolo Slap. Protože se zároveň jednalo o mistrovství UAC v hromadném závodě, sešla opravdu početná (celkem 198 jezdců na startu) a kvalitní (Zahrádka, Kudrna, Janoušek…) konkurence. Počasí bylo naštěstí lepší než jeho předpověď, závod samotný se obešel prakticky bez deště (kromě jedné opravdu lehké přeháňky) a kromě úvodu i na oschlé silnici. Po zkušenostech z loňska, kdy jsem po startu z konce startovního pole zezačátku neustále dospurtovával nějaké díry, až mi pak v půlce kopce došlo, jsem se nyní postavil poměrně bojovně asi do třetí řady (tedy dost dopředu) a bylo to znát. Celkem v pohodě jsem se udržel v prvním balíku až na první kopec nad Novou Rabyni a ujelo mi to až ve druhém stoupání po rozbitém asfaltu na Kelce. Po odpadnutí z hlavní skupiny a chvilkovém vzpamatování těla z uplynulého přetížení (přece jen při jízdě v hlavním poli hlava vždycky velí jeď, i když tělo říká dost) jsem si doťukl několik jezdců a nakonec se zezadu dotáhl do šestičlené skupinky (Brandejs, Beránek, Augustýn, Jelínek, Pacovský…), ve které jsem pak dojel vlastně až do cíle.

Radim nad obcí Čím na čele skupinky

Na rovinách se o tempo starali hlavně kluci ze Sokol Králův Dvůr, v kopcích zase hlavně já, takže se dá říct, že skupina jela pod taktovkou Sokolů. Ve druhém kole nás před Buší dojelo čelo druhého balíku s Vitáčkem, Vaňkátem a spol., svezli jsme se s nimi až do Slap, kde nám na kostkách ujeli, ale ještě před hrází nás dojela druhá skupina staršího balíku (Kubín, Burgr, Šejna ad.), se kterou jsem to vyfuněl až nahoru nad Novou Rabyni do cíle. Výsledný čas 2:22:44h je zhruba o deset minut lepší než loni, takže spokojenost. Potěšil i nový asfalt v úseku hráz-Nová Rabyně-Blaženice, takže jsem možná ani nemusel jet na tréninkových kolech Shimano a vzít závodní AC420, nicméně aspoň jsem zjistil, že to žádný zásadní vliv na výsledek nemá. Nakonec jsem v celkovém pořadí (kategorie AB) obsadil 48. místo (v rámci UAC 46.) z celkem 65. závodníků (někdo to křoví holt dělat musí), Přemek dojel s prvním balíkem v super čase 2:04:17h (dokonce lepší, než měl vítěz loni) a celkově v AB skončil na krásném 14. místě (13. v UAC), viz. celková rekapitulace vítěze a všech zůčastněných sokolů:

1. Zahrádka, Pinarello Sportful Team, 2:04:17h
14. Kuchař, Sokol Veltěž, 2:04:17h
15. Želina, Sokol KD, 2:04:43h,
48. Skála, Sokol Veltěž, 2:22:44h
49. Brandejs, Sokol KD, 2:22:44h
50. Beránek, Sokol KD, 2:22:44h
57. Mašek, Sokol KD, 2:28:23h

Kompletní vysledky: http://www.uac.cz/vysledky/zavod/100.php

Příští hromaďák jsou asi až 27.5. Praha-Doksy (více viz. „Kaledář závodů“ na n těchto stránkách), kde se doufám sejdeme v početném houfu sokolů! 🙂