Setkání s mistry XC aneb skok do jámy lvové

Oddíl SK Velo Praha uspořádal XC závod v Libuši, kde se sešla přímo výstavní konkurence. Už jenom, že se to mohlo nazývat „Otevřené mistrovství SK Velo“, budilo velký respekt. Ale my se toho nebojíme, a tak jsme v hojném počtu stáli na startu.

Zejména v mladežnických kategoriích jsme se neztratili.

Pája naprosto s přehledem ovládla kategorii nejmladších způsobem start-cíl. Příští rok přechází do vyšší kategorie a tak jí přejme, aby jí to jezdilo i tam.

Evelínka dojela druhá celkově v odstrkovadlech a porazila všechny dva kluky ! A protože vyhlašovali bez rozdílu materiálu tak v konkurenci závodnic na „opravdových“ kolech na bednu to nebylo.
Výsledky děti do 6 let

Madlenka po podařeném startu odvodila téměř celý závod a setřásla všechny soupeřky až na jednu. Ta se po razantním ukázkovém nástupu dostala před ní a v rychlém sjezdu do cíle už nebylo co řešit. Madla po delší době bez vítězství, ale v očekávání startu vyšší kategorie kam bude příští rok už patřit.
V tomto závodě startovala jako prvoročák Verča. Od startu do toho pořádně šlápla a bojovala jako lvice. Výsledkem je pořadí zhruba v polovině startovního pole.
Výsledky děti 7-10 let

Madla poté zabojovala na opravdové XC trati. Na začátek jezdivé polňačky a na závěr nádherný single trek. Ten měl snad všechno. Kořeny, kameny, sjezd, výjezd, prudké a úzké zatáčky a dokonce i brod. Dojela na čtvrtém místě s nevelkou ztrátou na třetí v pořadí. Ale co je hlavní : všechno v sedle a bez problémů se stabilitou na kole. 
Výsledky mladší žákyně

V nejvíce nabité kategorii hájili naši čest Matěj s Lukášem. Žádné velké překvapení se nekonalo. Matěj technicky bez větších problémů, jako obvykle chybí bohužel síla. Mohu to napsat, neboť to ví. Lukáš při svém druhém startu ještě bojoval s technikou a nevyhnul se dvěma pádům těla z kola a jednoho řetězu na začátku kopce, který pak raději vytlačil. Lukáš je ale bojovník a dělá velké pokroky a tyto zkušenosti jsou k nezaplacení. 
Výsledky starší žáci

Zkrácené video je tady

A ještě přidám, jak to vypadá, když se sjezdík nepovede…