Ruská ruleta 2010

Nevěděli jsme co s volnou sobotou – po nahlédnutí do kalendáře závodů je volba jasná – roztočíme RUSKOU RULETU !

Po singltreku pod Smrkem z minulého týdne, který nás fakt dobře naladil (kdo nezkusil, neví co je radost na bajku !)  jsme vyrazili bajkovat s mapou do Bakova – či spíše jeho okolí – prostě zahrát si Ruskou Ruletu. Před startem ověřeno a přihlášeno, že hlavními účastníky bude Týna a já, maminka Yvona se připojí jako „doprovodný vůz“.

Zkušení organizátoři, start a cíl na farmě Ptýrov (ráj jezdeckého sportu) a naše účast v kategorii „Mrazík“ – prý pro „rodiče s dětmi“ (jak se postupně ukázalo děti musejí být dosti odolné…). Jedeme 9 kontrol (č. 31 – 39), na rozdíl od ostatních kategorií Meresjev a Maxim a Málčik, které mají jen časový limit, v pevném pořadí. Po startu v 10,10 nám tak „nepřekáží“ žádný z Meresjevů, Maximů ani Málčiků – ti zastavují a plánují podle bodových hodnot, co dál. My se řítíme rovnou ke kontrole č. 31 v lese u kopce Zadní Kozinec – je tam docela rušno, takže nacházíme rychle. Dále volíme trasu přímou lesní cestou do údolí, z kterého se má stoupat na kontrolu 32. Přímá cesta na mapě vypadá pěkně – v reálu je třeba prvních půl kilometru překonat asi 50 polomů – jakoby naschvál ležících kolmo přes cestu.

Hledání kontroly č. 32 znamená ztrátu asi 15 minut – na turistické mapě prostě nejsou všechny cesty, které jsou v terénu. Po snadno nalezených kontrolách 33 a 34 nastává zlatý hřeb – úsek v rokli Za Borovcem, do které jsme vpadli i přes to, že na nás jeden z protijedoucích Meresjevů funících do kopce volal něco jako „…tam je PEKLO, objeďte to po silnici ! “. Peklo byl jak začátek rokle plný letitých vývratů s nutností oblézat je po kluzkých stráních, tak hlavně bahnitá lázeň ve zbytku údolí, ale kontrola 35 „uprostřed háje“ zdárně nalezena. Při stoupání na Bahna se Týna trochu vzteká, takže čip na kontrole 36 zasunuji vlastnoručně a pak krásný sjezd do Neveklova a malebný úsek úzkou stezkou podle Mohelky, kde je prakticky ve vodě kontrola č. 37. Ještě vystoupáme na vrch Káčov kolem stejnojmenné zříceniny – kontrola 38 „v lomu u cesty“ je vlastně uprostřed kopřivového lánu – ještě že jsme na ní nebyli první…

Na posledním silničním úseku po kontrole 39 v Podolí s Týnou ještě dáváme 2 zvadlé dvojice a při dojezdu jsme na 4. místě z 9 (čas něco přes 4 hodiny). Finální výsledky tč. neznáme… 35 km to rozhodně nebylo, ale přesný údaj nemám, neboť mě má nová Sigma 2209 kdesi na trase opustila a už se nenašla (další ztrátou je jeden blatník přední zničený, jeden zadní vzteky vyhozený a jeden košíček na flašku drátový prasklý…) – sebevětší ztráty ale nezhatí dobrý pocit z kvalitního sportovního zážitku, který jsme si společně s bolavým pozadím, zablácenými koly a unavenýma nohama z Ruské Rulety odvezli. Příští rok určitě jedeme zase !