Rozloučení s Věrou Čáslavskou

Vážení spoluobčané,

 

Českou obec sokolskou, stejně jako celou českou veřejnost, hluboce zasáhla zpráva o skonu české sportovní legendy, gymnastky Věry Čáslavské. K uctění její památky připravuje Český olympijský výbor ve spolupráci s MŠMT a Úřadem vlády ČR na pondělí 12. září poslední rozloučení s touto historicky nejúspěšnější českou olympioničkou v Národním divadle v Praze. Již od pátku 9. září do pondělí 12. září do 20.00 hodin je na piazzettě Národního divadla k dispozici pietní místo s kondolenční knihou pro širokou veřejnost.

 

Rádi bychom se připojili k tomuto aktu jako Sokol Veltěž a umožnili veřejnosti složit Věře Čáslavské hold i v naší obci. Proto jsme zvolili pietní místo, ve středu obce u pomníku padlých, kde v pondělí 12. září můžete skládat květiny, zapalovat svíčky a případně se zapsat na kondolenční listy, které budou poté vloženy do kondolenční knihy vedené Českým olympijským výborem.

 

 

S pozdravem

 

 

Jana Adámková

za výbor Sokolu Veltěž