Ríša úspěšně reprezentoval v Chuchli

Od Ríši přišla tato aktualita :

V porovnání s aktualitou z MČR zasíláme jen takovou drobnou informaci:

Protože Ríšovi už začalo chybět závodění, rozhodl se přihlásit do jednoho ze závodů seriálu „Kolo pro život“, který se konal v sobotu v areálu chuchelského závodiště. V závodě byl jediným reprezentantem Sokola a myslím, že ho reprezentoval důstojně.

Rovinatá trať s travnatým terénem (bez překážek v jeho kategorii) byla dlouhá 800 m. Jely se tři kola. Na start se v jeho kategorii postavilo 40 závodníků, kteří si před vystartováním plácli s hokejistou Tomášem Hertlem :-). Startoval až z druhé řady, kdy v první a druhé řadě se těsnalo cca 15 závodníků. Start se mu celkem vydařil a po dlouhé startovní rovince do první zatáčky vjížděl na 13. pozici. Trať byla sice rovinatá, ale byla současně technická = hodně klikatá, takže určitě zúročil tréninkový dril z Beckova.  Do cíle prvního kola projížděl jako 13. a podle průběžných časových výsledků z jednotlivých kol si udržoval podobné tempo. Ve druhém kole se mu podařilo se posunout o jednu příčku dopředu a až do konce závodu jel uprostřed trojice závodníků, kteří spolu bojovali o umístění na 11.,12. a 13. místě. Závodníka před sebou se mu nakonec nepodařilo po několika pokusech překonat, ale podařilo se mu odolat neustálým atakům závodníka ze sebou a kontrolovaně se až do cíle nenechal předjet. V cíli tedy nakonec skončil na 12. místě.