Ratibořický MTB maraton

MTB sekce, která se v sobotu neúčastnila legendárních Trans Brdy (mimochodem díky Láďo za reportáž), vyrazila v neděli do Úpice na Ratibořický MTB maraton. Konkrétně jsme se v Úpici sešli já, Mišák a Ivar:

Misak, Ivar a Radim v cili

Počasí bylo výstavní, trať rychlá a suchá, soupeři nažhavení, co víc si přát. Krátce po startu na mě sice Mišák s Ivarem trochu křičeli, že mám v tlačenici málo ostré lokty (doslova jsem myslím zaslechl výraz „přizdisráč“), pak se ale Ivar prodral dopředu, Mišák ve snaze říznout zatáčku málem projel škarpou a křik utichl. Na prvním kilometru bylo pořadí sokolů 1.Ivar, 2.Mišák, 3.Radim, nakonec se ale, jak už to u maratonů někdy bývá, v průběhu závodu pořadí zcela otočilo, několikrát jsme se na trati vzájemně pozdravili a v cíli jsme byli seřazeni takto:

133. Radim, 1:57:21h
220. Mišák, 2:06:13h
229. Ivar, 2:07:28h

Celkem bylo v cíli klasifikováno 507. závodníků, takže umístění všech sokolů v první polovině startovního pole je určitě kvalitní a hodnotné. Osobně se mi tahle trať moc líbí, pro ortodoxní bikery je možná až příliš jednoduchá, hlavně v první polovině, ale jede to a hezky to odsýpá. Navíc se jede krásnou přírodou v okolí Babiččina údolí a zejména místa okolo náhorní planiny u Křižanova působí jako z nějakého kraje na konci světa. A počasí bylo při všech mých třech účastech pokaždé krásně sluníčkové, zkrátka na tenhle maraton se vyplatí jezdit!

R.

Výsledky: http://www.sportchallenge.cz/cz/vybrat_zavod/vysledky?id_zavod=1013&id_startovne=101301

Odkaz na fotky: http://www.ulozto.cz/4657648/2010-04-25-ratiboricky-mtb-maraton.zip