Quick Race Cup Těptín

V sobotu se jel první díl silničního časovkářského poháru s názvem Quick Race Cup, který letos premiérově pořádá tým SOS (Strahovští osvoboditelé silnic) a který by tak trochu měl nahradit starý dobrý, avšak již zaniklý seriál časovek do kopce z dílny KPO. Zázemí závodu bylo v areálu starého Přibíkova mlýna v Chotouni nedaleko Jílového. Na startu se sešla asi padesátka jezdců, pole bylo kvalitní, objevila se zde i známá jména z popředí amatérského pelotonu z Prahy a okolí, nicméně konkurence nebyla až tak ostrá jako třeba na závodeh poháru UAC. Jelo se na velmi zajímavé a moc hezké trati po téměř novém asfaltu po trase ChotouňPohoříSkalsko-horizont Těptín, kteroužto trasu velmi doporučuji pro projetí třeba i jen jako na výlet. Je to opravdu moc hezký kout přírody a člověk by spíše řekl, že je někde na Šumavě a ne sotva pár kilometrů za hranicemi matičky Prahy. Dostal jsem přiděleno startovní číslo 17, přičemž jezdci s 16 a 18 nevypadali moc nebezpečně, takže jsem byl relativně v klidu, že mě hned kousek po startu nebude nikdo předjíždět (jeden z favoritů na celkové vítěztví Ruda Kadlec z KPO měl číslo 14). Startovalo se za pomoci držení startéra, na začátku sice prý někdo po odpočítání 3-2-1 START zareagoval tak, že upadl, ale to jsem neviděl, u mně to bylo naštěstí v pohodě. Odstartoval jsem zhruba v 10:08 a pak už si toho, jak už to na časovkách do kopce bývá, moc nepamatuju. Startoval jsem jako jeden z mála jezdců vepředu na malou, ale řekl bych, že to vůbec nebyla chyba a ze začátku to docela jelo.

QRC - Radim krátce po startu

V úseku do první vísky Pohoří jsem se rychle přiblížil ke startovnímu číslu 16, odhadem tak na deset sekund (startovní interval byl 30s), ale pak to začalo hodně bolet a předjel jsem ho asi až po dalším kilometru před obcí Skalsko. Na záda mi nikdo nedýchal, takže relativně v pohodě jsem se pak přiblížil k cílovému horizontu a těsně před páskou jsem říznul ještě jednoho jezdce. Výsledný čas 6:43min stačil na celkové 20. místo z celkem 46. startujících (13. v kategorii AB), ale o moc rychleji už bych to nedal, navíc foukal poměrně znatelný vítr do zad, takže nějaké překonávání osobních rekordů ze dneška bude v budoucnu řekl bych poměrně těžké. Každopádně to bylo moc pěkné, škoda jen, že ze sokolů se už nikdo další nedorazil (nepočítám-li tedy čtveřici z TJ Sokol Králův Dvůr v čele s nestárnoucím Václavem Hrachovinou), to třeba KPO dorazilo rovnou v pětici jezdců (včetně Vítka Černého). Tak někdy příště na QRC a snad i v početnější účasti z naší strany!

R.

Výsledky: http://www.sostym.com/poradame/quick-race-cup/vysledky/2010-vysledky-teptin.pdf