První závod ČP XCO v Teplicích

V sobotu 27. 4. 2013 se konal první závod českého poháru v Teplicích. Trať jsme najížděli už týden předtím v neděli a v úterý, takže jsme na tom byli dobře z hlediska techniky.

Přijeli jsme v pátek v 6 odpoledne a jali jsme se projet si trať, kde jsem mimochodem vyjel kopec, který jsem předtím nevyjel. Večer asi v půl desáté jsme se přestěhovali do hotelu. Bedrníkovi spali ve svém karavanu.

Jelikož v noci přšelo, tak byla trať jiná než předtím. Kopec jsem zase nevyjel. V 9 startovali žáci a žákyně, což byl od nás Matěj Bedrník a byla by i Madla, kdyby nebyla nemocná. jeli 2 zkrácená kola. V 9:45 startovali kadeti, experti a máástři. Samozřejsmě jsem za kadety jel já a za experty Táda. My jsme jeli 3 kola a experti 4.

Po startovní rovince se jelo kolečko kolem rybníka s jedním mokrým brodem. Potom se jely schody a prudký kopec do parku. Tam se jelo pár toček a pak hustej sjezd, bohužel pak méně hustej výjezd s kapsou, kde byl prudký kopec nahoru, který jsem popisoval dříve. Pak začíná terén. Sjezd, pak pár serpentin nahoru, historický sjezd, kde jsme všichni v tréninku padali přes řidítka,(tak dobře, jenom já před rokem a Matěj Bedrník letos). Pokračuje prudká zatáčka, kameny, pak je hezký zatáčkovitý sjezd. Těžký singltrek a prudký výšvih do parku a hned zase dolu. Krátký výjezd a serpentinový sjezd do cíle, kde je ještě jeden malý kopec.

Pak se jel ještě vložený závod dětí, kde starovala Verča a Kája. Závod trval asi minutu…. Teď k výsledkům: Verča 3., Kája 1., Matěj B. 22., Táda 22. a já jsem skončil 52.

Zde video Verči a Káji :