První místo v Řeži

10.9.2011 jsem byla s Polanskýma a Tádou na závodech v Řeži.

V tomto závodě startovaly tři první kategorie naráz (benjamínci, mladší žákyně a mladší žáci). Odstartovali nás startovací pistolí. Začalo to na travnatém kolečku v areálu startu a cíle. Hned na začátku jsme tři (dva kluci a já) odjeli ostatním. Následoval dlouhý šotolinový kopec dolů.

Dojeli jsme do Řeže. Předjela jsem jednoho kluka (Matěje Kdýra). Kličkovali jsme mezi uličkama a jeli jsme kolem fotbalového hřiště. Poté jsme přijeli k Vltavě. Následovala dlouhá asfaltová rovinka podél Vltavy.

V místě, kde se cesta trochu odklání od řeky, mě Matěj předjel. Dále jsme pokračovali ve třech a měli stejné pořadí, až do té doby, než jsme se znovu přiblížili k Vltavě.

V prudké zatáčce Matěj asi zapoměl, že má jet doleva a jel hodně zeširoka. To mi umožnilo ho lehce podjet. Dostala jsem se před Matěje !

Následoval táhlý kopec (přibližně 0,7 km dlouhý).
Uprostřed kopce jsme potkali pána který fandil : „DO TOHO KLUCI, DO TOHO !“. Projela jsem kolem něj a on říká : „Aha, ona je to holka, je šikovná“.

V tomto kopci Matěj trochu odpadl a my jsme si získali velký náskok (já a první kluk – Ondřej Duda). Celý kopec jsem se držela v pohodě za ním v závěsu. Na konci kopce jsem ho předjela a zkoušela mu odjet.

Dostala jsem se sice před něj, ale on se udržel za mnou. Na rovině mě zase předjel a já jela zase za ním.

A takhle jsme dojeli zpátky do areálu. Přijeli jsme na místo, kde byl start. Jenže cíl byl někde jinde, takže jsme jeli dolů po louce a tam nám řekli, že ještě nejsme v cíli. Tak jsme pokračovali v jízdě do správného cíle. Nakonec jsme měli stejný čas a on byl o malilinkatý kousíček přede mnou.

Výsledky kategorií mladších žáků a žákyň jsou na následujícím obrázku :

Mapa trati je tady :