Praha – Karlštějn

Týna prohlásila: „Nejedu dětskou soutěž, kde nemám šanci.“
Vzhledem k tomu, že v seriálu KPŽ jsou dětské kategorie podle ročníků narození a „starší“ dětská kategorie 10-13 jsou pro nás dost nešikovně ročníky 1999-1997 (což znamená že demotivující rozdíl ve věku, kdy každý měsíc je znát, může být až 4 roky) je to celkem pochopitelné.
Děcko, které chce tátovi udělat radost, je ale ochotné se vrhnout na trať aspoň kratšího závodu na 24 km – „Jedu s tebou“.
V sobotu po 10. dorážíme na parkoviště závodiště ve Velké Chuchli. Ve 12,00 odstartujeme hromadně s další tisícovkou závodníků na trať. „Zahřívací kolo“ na oválu pro klusáky nás zásobí přiměřenou dávkou prachu (škoda že nezapršelo o hoďku dřív). Pokračuje „nekonečná“ silniční rovinka do Radotína a stoupání po silnici směr Lochkov (naštěstí městská i státní policie blokuje autodopravu, jako při poslední návštěvě Leonida Iljiče) a pak po cestě na vrch Klapice – celkem tak 6 km po asfaltu :(. Následuje pro treková kola příjemný úsek po polních a lesíních cestách a dokonce i průjezd 2 velkých kaluží aby si i bikeři něco užili. Za Třebotovem začíná lehce pršet a klesající cesta začíná směřovat k opakovování asfaltového silničního úvodu – přirozeně v opačném směru. Před cílem ještě jízdní prohlídka areálu závodiště (jinak bychom se tam těžko dostali) a kolečko po známém oválu – a je dobojováno. Závěrečným pozitivem (kromě toho, že nás nedojeli bikeři na z dlouhé trati) je řádná porce guláše pro mne a výborných ovocných kynutých knedlíků pro Týnu. S umístěním se nechlubíme, slibujeme, že příště (a na jiné trati) to bude jistě lepší.