Poslední MTBO 2013 – Maudicup

V sobotu 2. listopadu 2013 jsme se objevili, jako už dva roky předtím, v okolí Kostelce nad Černými Lesy na pátém ročníku závodu MaudiCup. Pro ty, co nevědí, co je to za závod, tak to byl MTBO (orientační cyklistika), tj. na kole s mapou. Jelikož Mišák tam už dvakrát vyhrál kategorii příchozí, tak jsme tam logicky museli jet potřetí, jednak kvůli teoretickému hattriku a druhak kvůli mě, protože to je poslední MTBO v tomhle roce.

Letos se Sokoli slétli do Kozojed ve velmi hojném počtu. Celkem nás bylo 7 plus Kdýráci z Dexteru. Matěj B., Petr B.; Radim; Madla; Verča M.; Mišák a já. Start 00 byl vypsán na 11 hodin. Podle startovky vydané několik dní předem jsme věděli, kdy bude každý startovat. Jako první od nás startoval Radim, a to ve 45. minutě Dál startovali Matěj Kdýr a Matěj Bedrník. Potom jsem startoval já, v čase 67 minut. Nejdřív si vynuluju čip, potom ho checknu a nakonec si vezmu mapu, tu si ani za tu minutu nestihnu nacpat do mapníku. Pííp. Vyrážím na trať hezky z kopce po silnici (to byla Radimova nejsilnější stránka). Cestou zatáčím, mapuju jak k první kontrole, vrážím do kolemjdoucích psů. K první kontrole to je po zřetelné cestě chatovou osadou, lampionek je dokonce vidět z dálky.
 Když tam přesouvám mapu, tak vidím borce, co tam přibíhá zkratkou. Jestli jede příchozí, tak jsem v prčicích. Zavěsím a jedu za ním na dvojku. Jedeme po kamenité a kořenité cestě, kolem lávky, kdy vidím, jak borec přede mnou slézá a otáčí se. Prudce zahnu na lávku, abych potok objel z druhé strany. Ještě kousek a dvojka. A jéje na trojku je to od potoka dost do kopce a borec nejede příchozí, protože odbočuje pryč. Na kopci se spadaným listím a obrovskými kameny brzo klouzám a dál tlačím. Uprostřed kopce je na kameni napsáno „Zaber“. Dobrý jedu správně. Teď mezi hustníky, tam je dost bláta a na křižovatce doprava ke trojce. 
Otočit se a stáčet se doprava, na velkou cestu. Kde to sakra jsem ? Asi jedu blbě, no nic objedu tenhle trojúhelník….Jak jsem se posléze v cíli dozvěděl, Radim ho dal dokonce dvakrát.. Tady si to musim zapamatovat, pojedu tudy zpátky – a hned šup doprava ke čtyřce. To je nepřehledná křižovatka, musim tou vrchní cestou. Za hustníkem doprava dolu po málo zřetelné cestě až k pětce. 90 pravá a z kopce dolů k potoku…. „Co dělá ta šestka uprostřed sjezdu?“. 
Na sedmičku bych to mohl přeběhnout, ale radši volím objízdnou trasu okolo louky. Přes potok a je tu sedma. Teď úzkou cestou nahoru k asfaltce, ale ta je jako kde? Počkat, tohle je cesta? Přes asfaltku a kousek lesem na širokou cestu. 
Ale, ale, kohopak tu vidím? Ale to je přece Radim, co startoval o 20 minut dříve než já. To se ale musel někde ztratit! No nic, už je vidět osmička. Teď počítat odbočky, první, druhá a třetí a támhle je kontrola. Teď ještě kousek nahoru a po vrstevnici doleva, po chvíli zase doleva z kopce k desítce. A teď krásný úvozový sjezd až na asfalt. Kousek po asfaltce a kde je kontrola? Co dělá až támhle pod skálou nahoře?.
 Tak kousek zpátky a jak se mám dostat přes potok? Tady je to nejkratší, tak to přenesu. Doběhnu na cestu a..Cože, ta hnědá plocha na mapě je parkoviště, já si připadám jako úplný idiot, a mám pocit, že jsem si tím zkazil celý závod. Asi minuta a půl ztráty……
 A po hezké cestě až ke dvanáctce. A po té samé cestě až nahoru na tu křižovatku mezi trojkou a čtyřkou. To je do kopce. První oplocenka, jsem v půlce kopce. Druhá oplocenka, už jsem skoro nahoře. Už tam jsem. Cesta se zhoršuje, ale vede z kopce. Támhle na té odbočce musím doprava na třináctku. Ta je až takhle nahoře???? Zrada!!! 
Teď zpátky, pak rovně a doprava. Sakra závora, musel jsem přehlídnout tu odbočku. No nic, pojedu tudy, tudy to jde taky. Ale to už proti mě jede Petr Kdýr, ten se musel asi taky ztratit. Dojíždím zpátky do chatové osady a nacházím čtrnáctku. A teď po fáborkách do cíle. Pííp. Konec závodu. V cíli dostávám čaj a trubičku.
Vracím se do centra. Á, Radim už tu je (závod vzdal, protože se ztratil, a to bydlí 3 kilometry odtamtuď -:), a Verča čeká v autě. Jdu si vyčíst čip. Průběžně 2. místo z 15. o minutu za prvním. Kde všichni jsou? Přijedou asi po dvaceti minutách. Všichni si vyčetli čipy, dali jsme si gulášek a čekali na vyhlášení a tombolu.

Postup Mišák


Postup Matěj M.


Postup Madla


Výsledky: 
Petr Bedrník (DNF: defekt)
Radim Skála (DNF: neznalost mítního terénu)
Mišák to samozřejmě zase vyhrál, ale dobrovolně odstoupil ze soutěže, protože chtěl nechat ceny ostatním (prý mu loňský kapr stačí): tj. Mišák MS 45:59 -0,56 sekund
Matěj M. 3. místo 48:53, +1:58
Madla 6. místo 57:27, +10:32 (zároveň 1. žena)
Petr Kdýr 15. místo 69:48,+22:53 
Matěj Kdýr 26. místo 83:31, +33:49
Matěj Bedrník 28. místo 83:31, +36:36
Verunka vybojovala v dětské kategorii 1. místo mezi děvčaty.


(foto Michal Švarcbach – MAUDI Cup)