Poprvé v cyklokrosu pořádné kopce a počasíčko

Dne 14. 11. 2015 jsme se opět vydali na Toi Toi Cup. Je to hodně kopcovitá trať, takže jsme už před startem předpokládali, že mi bude sedět.
Start, no že by se mi podedl, to se říct nedá, ale nebyl to zdaleka ten nejhorší. Zkrátka jsem odjela asi pátá. Vyjíždím první kopec a najednou je vedle mě Anetka a já si říkala: „Co tady sakra dělá. Vždyť já tu jedu skoro hranu a ona si mě v pohodě dojede!“ Nahoře jsem před ní a jede se z kopce dolů. Projíždíme kolem depa. A dostávám se na čtvrtou pozici. Díky dalšímu stoupání (a překážkám) se dostáván na druhou. Pomalu, ale jistě s Terkou začínáme poodjíždět. Znovu vyjíždíme na vrchol a opět dolů. Teď už máme dostatečný náskok. Průjezd kolem depa a táta hlásí: „Poslední půl kolo, tak za to vem.“ (nevím, jestli to řekl přesně takhle, ale nějak tak to myslím bylo). Já se tomu divím, protože nám ještě nezvonili (tím jsem si JISTÁ). Po závodě zjišťuji, že mu to hlásil doprovod z cíle…..to pěkně děkuji. 

Před překážkama jde Terka přede mě a já nemám jinou možnost, než se jí držet a doufat, že se mi podaří nedovést si ji do spurtu. Na asfaltu jdu před ní a odtáhnu celé poslední kolo z první (vidíš táto jedou se tři kola, ne jenom dvě). Bohužel se mi nepodařilo odjet, takže si dokážete představit, jak to vypadalo v cílové rovince……………………. 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 🙁 Ne, dělám si srandu, dopadlo to kupodivu jinak. Na začátku rovinky jsem si nastoupila a nakonec jsem měla v cíli 16 vteřin náskok (já tomu nevěřím, podle mě to bylo takových pár, možná 5 vteřin).


Výsledky ostatních:
Anetka – 6.místo
Verča – 15.místo
Naty – 18.místo (s problémy s dechem)
Kačka – 4-tá od konce (to je velikánské zlepšení oproti dřívějším závodům)
Kýťa – 27.místo (první 4 body do sbírky)
Prokop – 34.místo
Vojta – 36.místo
Adam – 37.místo

foto : ciertize.rajce.idnes.cz a Jaroslav Němec (díky !)