Podkrkonošský maraton

V sobotu 10.8. jsem se zůčastnila podkrkonošského maratonu na 50 kilometrů

Celých 50 km bylo v terénu, jakmile byly cesty širší, tak mě lidi předjížděli.. ale jakmile jsme vjeli do terénu, ujela jsem jim jak ve sjezdu, tak v bahnitých výjezdech. Bohužel mě někdy i brzdili, jelikož slezli z kola a ucpalo se to. Když jsem řvala slušně ať uhnou, nic se nestalo.
Chytla jsem se skupinky 10 chlapů, jeli jsme společně 40 km a pak jsem se jim v technickém výjezdu utrhla, dojela skupinku co byla před námi. 2 kilometry před cílem byl krásný singletrack, kterým se sjelo na silnici (bohužel) asi 500 metrů před cílem se začalo ,,spurtovat,, jestli to tak můžu nazvat.. Jenže najednou byla prudká pravá zatáčka a já byla ve stopě úplně nalevo, byl tam štěrk..hodně štěrku, v tu chvíli mi přední kolo ustřelilo a já to krásně položila. Skupinka zastavila a došla mě zvednout jestli jsem v pořádku. Zvedla jsem se a dojela to do cíle. Nejvíc mě ale mrzelo, když jsem viděla ty zničené kraťasy a uraženou sponu na pravé botě. (bála jsem se o přehazovačku, ta schytala náraz, ale po kontrole byla v pořádku)
Byl to krásný závod a i přes pád těsně před cílem jsem si to moc užila. V tombole jsem vyhrála, byl tam super kolektiv, dobré jídlo a teplé sprchy. Prostě krásně prožitý den ;-)