Podařilo se – máme svou vlastní tréninkovou trať !!!

Neděle 25. listopadu 2012 byl nejen nádherný slunečný den, lákající k podzimní procházce, ale pro mladé Sokolíky z cyklooddílu to byl hodně významný den.

Do pátého roku jejich úspěšné činnosti totiž budou vstupovat nejen posíleni o několik nadějných cyklistů z Klecan, ale také budou mít možnost trénovat a zvyšovat tak své dovednosti ve vlastním tréninkovém areálu v blízkosti Klíčan. 

„Neustále rosteme a díky systematické práci s mládeží dosahujeme stále lepších výsledků. Proto jsme rádi, že díky ochotě majitele pozemku máme možnost tohoto trvalého tréninkového zázemí. Můžeme zde simulovat spoustu tréninkových prvků a motivů, od lehkých pro začínající bikery, přes pokročilé až pro profíky“ pochvaluje si vedoucí dětského cyklooddílu Pavel Mišoň. 

Díky nadšení a zapálení aktivních členů se podařilo v relativně krátké době trať připravit a zprovoznit. Nemalé díky za pomoc s posekáním pozemku patří i panu Ondřeji Bačinovi, který nás podpořil i jako místostarosta obce Klíčany: „Tuto činnost oceňujeme a jsme rádi, že takto bude smysluplně využita část pozemku, který byl určen pouze jako sklad ornice“.  

Slavnostního otevření se aktivně zúčastnil také starosta Města Klecany p. Ivo Kurhajec. Osobně si přijel na kole vyzkoušet tento nový areál a nezapřel svého sportovního ducha a nadšení pro sport.

Nejenom, že přijel na kole, koneckonců nádherné počasí k vyjížďce přímo lákalo, ale také absolvoval několik tréninkových koleček. „Na mě to bylo dost náročné, ale když vidím ta děcka, tak je nic lepšího v režimu cyklistiky nemohlo potkat. Také doufám, že se podaří rozvinout další spolupráci s městským úřadem“ dodal pan starosta. 

První trénink byl plánován na přibližně 1,5 hodiny, ale nadšené děti jsme skoro museli po 2,5 hodinách nutit k odchodu domů. Bylo vidět, že děti láká nejenom pokoření výjezdu či sjezd meze, kterých je mimochodem na trati spousty, ale ježdění je zpestřeno také vybudovanými umělými překážkami. A to je ten nejlepší pocit, když vidíme, že něco má smysl a že se děcka těší na další společné ježdění.

Mladí Sokolíci v roce 2012 a otevření tréninkového areálu :