Po zralé úvaze Mistrovství ČR amatérů v Kralovicích

Sice nejsem úplně rozjetý a rozzávoděný, ale co, medailí z pouťáků mám už doma dost a tak jakožto průměrný cyklista to budu zkoušet hlavně na těch zajímavých …..

Bez oběda a po včerejším rozjetí (MTB výlet s Majkou na Okoř) se vydávám po poledni do Kralovic u Slaného. Čeká nás tam trať dlouhá jen 88 km, ale v docela kopcovitém terénu. Jedou se tam tři kopečky po sobě a mezi nimi není prakticky žádný odpočinek, ale úzká technická trať klikatící se vesničkami. Celý okruh se jede 3 x, takže to máme celkem 9 kopečků, když nepočítám ty ostatní vlnky. A tady se letos jede Mistrovství ČR amatérských lig v hromadném závodě. Standartně výborné zázemí poskytuje sál v Kralovicích u hospody. Cestou na prezentaci potkávám Vítka a Roberta z KPO a jen si tak rýpnu co vymyslíme na Alltraining. No nic ….

Naše kategorie startuje ve 13:45 a je nás asi nejvíc ze všech – silné ročníky. Konkurence velká, navíc rozšířená o další lidi z ostatních lig. Ohlušující výstřel a jedem. Hned v prvním kopci odjíždějí dva lidé (jeden tuším z Frenštátu), ale hlavní protagonisté jsou vklidu. Takže jedeme slušné tempo. Do kopců najíždím z prvních pozic a zatím to jde. Druhé kolo za to bere Petr Novák v prvním kopečku, jsem s nimi nahoře, ale tuším, že to někteří za námi težce nesou. Asi nastala první selekce. Nahoře tempo neustává a Alltraining sjíždí 2 odjeté, které máme v dalším kopci. Následuje třetí nejdelší jedomělický kopec a výjezd na hlavní. Zůstává nás v čele asi jen 20. Tempo po průjezdu kopcema bylo pekelné a tak si říkám, že třetí okruh to už asi nepůjde. Najíždíme do třetího okruhu a první dva kopce dávám v popředí. Jedoměličák rozhodne a taky se tak stalo. Do půlky kopce jsem v popředí za zatáčkou bohužel na posledních 500 m nás Ti nejlepší utrhnou. Byl to brutální nástup – spíš první spurt tak 10km před cílem. Získáváme díru asi 40 s, rozjíždíme tempo na hlavní silnici, občas to někdo zkusí docvaknout, ale nedaří se – pořád jsou, ale na dostřel. Snažím se střídat a špice dost bolí, asi na závěr moc nezbyde …. Nakonec jsme je nesjeli a na začátku Slaného točíme, už chybí jen jedna vesnička a cílový kopeček. Do předu se už neženu a proklepávám nohy. V cílovém kopci za to hned odspoda bere Hovorka, myslím si že vytuhne. Za ním dva neznámí asi z Moravy. Začínám spurtovat, ale jak jsem tušil nohy jsou dost tuhé. Přesto získávám docela slušný náskok na zbytek pole. Ty tři přede mnou už nedojíždím, nakonec mě bere ještě Robert (KPO), zbytek si pohlídám. Celkově a mistrovský dres vyhrál Treml s pomocí týmu Alltraining. Já jsem nakonec dojel 12. s čímž jsem docela spokojen. Ztráta na prvního 55s.

Web závodu:http://www.mrsac-kralovice2011.tode.cz/
Vysledky: http://www.sokolveltez.cz/files/mistrovstvisac2011-okruhy_2011-07-18_102930.xls