Okolo Pece

V sobotu jsme se tradičně zúčastnili závodu Okolo Pece. Letos napíši stručný zápis, jak jsem to viděl já z pozice „couche“ a „doprovodného vozidla“ a zároveň nechám prostor Laďovi k popsání jeho statečného boje o bednu.

Sobotní dopoledne, krásné počasí a dobrá nálada na palubě slibovala nevšední zážitek v podobě objezdu Černé Hory s následným závěrečným stoupáním do cíle pod Lesní boudou. 

S námi na startu stojí zhruba další 70 cyklistů. Dle přiléhavých dresů, vymazlených kol a ošlehaných postav je vidět, že se na akci připravovali a tedy z avizované „vyjížďky“ z plakátu bude asi pěkný závod. 

Matěj a Madlou jsou pěkně nažhavení, potkávají několik spolužáků a známých a jedeme se trochu projet. 

Start byl v pravé poledne. Matěj si hned na začátku udělal malou soukromou radost – dostal se na čelo závodu. Pak mi nahlásil, že mu na prvních 500m došly převody. Ale jako šicí stroj se statečně držel v prvním balíku. Kde je Matěj, musí být i Madla, takže oba dva jedou asi 10-15-tý flek. Trochu mě při pohledu na rychloměr mrazí, je to přece jenom jejich první zkušenost v rychlém závodním balíku. Jedeme mírně z kopce, rychlost kolem 50km/h.

Asi po 5 km beru Madlu pod svou ochranu a valíme o trochu pomaleji. Matěj nakonec uvisel první balík až pod první kopec a myslím, že je z tohoto pohledu naprosto spokojený. Dal si dva cíle : předjet spolužáka a pokořit 2 hodiny. Z tohoto pohledu byla, i přes zlepšení v čase, mise neúspěšná. A jeho „soupeř“ mu tak oplatit porážku z minulého roku.

Já pokračuji s Madlou „na dojetí“, aby se jí to ježdění na kole nezošklivilo. Přece jenom 921m převýšení se závěrečným kopcem 14 km může být velké sousto. Trochu ji musím krotit, ale i ve sjezdech a po rovině mi z háku pořád hlásí : „Sem tady, můžeš“. Po první hodině tuším, že když úplně neodpadne, tak bude mít hezký čas s jistotou pod 2:30.

Kopec samozřejmě trochu bolí, pořád se snažíme jet „na pohodu“, pravidelně jíst a pít. Nápis 3 km do cíle ji ale polil živou vodou a já se s tepovkou začal dostávat i nad 160 tepů. (naštěstí mi neujela, to by byla pěkná ostuda -:). Je tu cíl. Paráda ! Čas 2:11:28 ! A první místo v juniorkách a 6.místo včetně juniorů do 16 let ! Z 12-ti startujích to znamená první polovina. 

Ještě dovětek. Zatímco mě při a po večeři braly křeče, tak holky celý večer skákaly a jezdily po skluzavkách. Únava naprostá nula pro nestranného pozorovatele rozcházejícího křeče kolem stolu…. 

Mapa a profil  
Výsledky