Okolo Liberce + MTB Cup Vesec

V rámci posouvání hranic jsem tento víkend absolvoval závod na 60 km (převýšení 1600m) Okolo Liberce. Popis dojmů bych musel rozdělit na několik částí, a tak se pokusím být stručný, aby zbyl prostor i na popis dětských závodů.

Překvapilo mě, jak i pro člověka z Polabí může být okolí Liberce kopcovité…. Zejména výjezd téměř podél sjezdovky na Javorník a pak ještě na jeden kopec, který si ani nepamatuji. (jak se jmenoval si nepamatuji). Vím jen to, že když po 4-5 km to vypadalo, že se to zlomí dolů, tak pořadatel našel ještě 150m krpál, na hraně jetelnosti. K tomu stokrát nic umořilo osla. Ale nádherné sjezdy, kořeny, kameny, skoky – nádhera.

Dále jsem testoval 29″ kolo od Garry Fishera Hi-Fi Full a zase smíšené pocity. Sjezdy a prostupnost terénem paráda a nádhera. V rychlostech 10-25 km/m také dobré, ale při vyšších rychlostech takové tupé, a v pomalých do kopce to taky moc nejede. (otázka je, zda je to kolem ?….)

A poslední řadě moje schránka dostala zabrat, zejména v druhém kole (které jsem jel asi o 18 minut pomaleji), a to díky křečím…. Také nový poznatek, neb jsem na křeče nikdy moc netrpěl. Poslední jsem nebyl, průměr necelých 17 km/h, a poznatek, že musím potrénovat vytrvalost ve vyšší zátěži pro delší závody.

No a teď to příjemnější !
Kdybych byl neskromný, tak řeknu, že trenérské úspěchy jsou lepší, než moje závodní, ale Madla zajela jeden ze svých nejlepších závodů. Takže to popíši ze svého pohledu.

Po startu holky daly první spurtík před nájezdem do terénu. Madla odstartovala velmi dobře, držela 2-3. místo a do terénu najela na třetím místě. Hned v prním kole si dala další nástup, kdy na předem vytipovaném místě se protlačila velmi zkušeně na druhé místo a byla asi 5m za vedoucí závodnicí.

Na konci každého kola byl nepříjemný stoupák asi 150m po louce, který holky jezdily úplně nadoraz. V dalších kolech Madla, musím říci, velmi zkušeně odrážela ataky 2 holek, který jely za ní. Ty byly notně hnány kupředu svými fanouškami. Na třetím a čtvrtém místě to bylo hodně o emocích, zejména ve fandícím publiku.

Možná tyto souboje o 2-4. místo způsobily, že vedoucí holčina měla pořád relativně pohodlný náskok 5 až 10m a o vítězce nebylo ani v nejmenším pochyb.

Madla si na začátku posledního loukového výjezdu dala menší nástup, čímž získala rozhodující náskok asi pěti metrů, který už s přehledem ubránila.

Moc bych ji chtěl pochválil za to, že nepanikařila, neohlížela se, jela si to svoje, a když bylo potřeba, tak se zmáčkla. I když nějaké 4 vteřiny na první místo vypadají málo, tak  na vítězství tentokráte to ještě objektivně nebylo.

Výsledky k prohlédnutí zde.

Majdi gratuluji moc a ten velký zmrzlinový pohár bude !

P.S. Fotky žádné nemám, neb jsem doma nechal záznamová zařízení, takže jestli až něco najdu na webu.