Navštívili jsme cyklokrosové závody

V neděli jsme neplánovaně zavítali na cyklokrosové závody poblíž Benátek n.Jizerou. Původně to byla náhrada za zpackané závody na Zbraslavi (povolené zadní kolo u Madly – to hlavního technika nepochválila.. a došlo i na slzičky)

Extraliga Master není podnik pro ořezávátka, alespoň podle názvu. Jezdí se podle pravidel UCI, registrační plastové registračky, profi týmy, krásná kola, vyšvihaní hubeňouři. Fakt velké závody. Pro tento závod  bylo možno se přihlásit i z ulice a byly povolena i horská kola (pravodla říká pláště do 35mm).

Kromě závodů špuntů bez rozdílu pohlaví a do 11 let skončila Madla celkově 6. asi z 20 závodníků.

Tak a k cyklokrosu. Nejmenší vypsaná ofic. kategorie jsou letos od ročníku 1998 a starší.
Do prvnío startu na 20 minut se postavili žáci, žákyně a kadetky. No a taky skusmo Matěj s Madlou. Trať byla hodně jezdivá, bylo sucho, 2 překážky, několik valů , celkové převýšení nic moc, pouze jeden cílový kopecpo asfaltu , a ten jsem odhadl na 20-30m na 500 m.
Oba dva zajeli zodpovědně krásný závod, Matěj se rozhodně mezi „profíky“ neztratil, obsadil 5.místo (cca 1 minutu od bedny).Celé poslední kolo odrážel nápor závodníka jedoucího za ním, zkušeně si to v terénu podhlídal a přijel před ním cca 5 m do cílového kopce. A tady mu nedal sebemenší šanci.

Madla nakonec skončila na třetím místě. (to jsme zjistili až doma) – takže nás zase nepochválí….od prvního místa ji dělila pouhá 1 minuta na půlhodině.

Malá poznámka na závěr. Jelo se na tři kola a Matěj i Madla ubránili plný počet kol.