Na Okoř je cesta … Sobota 24.4. na kole

Zveme Vás na vyjíždku s dětmi na kole na Okoř.

Sraz a odjezd vlastním pohonem na vlastním bicyklu od vstupu do ZOO – myšleno ten spodní od řeky Vltavy. Abychom nepřekáželi autům na parkovištích, budeme stát na protipovodňovém valu nad řekou – vede tam cyklostezka. Kdy ? V sobotu 24.4. v 9.30 hodin. Přijďte raději o pár minut dříve, ať nemusíme na nikoho čekat.
Pojedeme podél Vltavy na sever. Kdo se necítí na brzké vstávání či celý výlet, může se přidat u mostu v Řeži v cca 10.30 hodin. 
Na Okoři (27.km) určitě pauza, návštěva restaurace, hradu (bude-li otevřeno a budeme-li chtít a vezmou-li nás). Odpoledne se vydáme zpět krásným údolím Zákolanského potoka a vyjedeme na vrchařskou prémii na poutní místo Budeč. Po odpočinku a kocháním se pohledy do okolí za jistě krásného počasí zavelíme k návratu přes Kralupy a podél Vltavy zpět.

Trasa v mapě je vedena pouze k Mostu do Řeže, dále trasa pokračuje podél Vltavy až do Troje k výchozímu bodu. Celková délka výletu je 65 km.

V případě, že se někdo nebude cítit na celou trasu, je možno se připojit v Řeži u Mostu (již zmíněno výše) – celkové zkrácení asi o 2×12 km. Dále v případě nouze je možno výlet v Kralupech ukončit a nasednout na vlak a dojet do Holešovic vlakem. V tomto případě je nástup do vlaku na 42.km počítáno z Troje.

Cesta je vedena převážně po polních a šotolinových cestách, místy po nevýznamných asfaltových cestách nižší kategorie. Široké přehledné úseky jsou prokládány technickými „single traily“. Vhodné pro MTB kolo nebo trekové. Trasa se spíše rovinatá, celkové převýšení cca 300m.

S sebou dobré teplé oblečení, větrovku, pláštěnku (přece jenom je duben), čepici pod HELMU !!!, pití, event. batůžek se svačinou a energetickými motivátory – osvědčila se např. čokoláda, lentilky, fidorky apod. , dále drobný peníz na oběd, pití, vstup, popř. na vlak zpět. Kolo v dobrém technickém stavu, Základní nářadí a pomůcky na opravu defektu s sebou mít budeme, ale určitě nevezeme kompletní dílnu.

Pokud uvažujete, že se připojíte, přihlašte se a napište na misak4@seznam.cz

Ještě doplním, že se rýsuje velmi zřetelně možnost navštívit Rotundu sv.Petra a Pavla na Budči, národně kulturní památku, a to i přes fakt, že tam budeme mimo hlavní sezónu.