Můj cyklistický víkend

V sobotu 15.9.2012 jsme jeli do Klecan na závody „Do kopce“.

V 10.00 startovala Elda na odstrkovadle. Jela do kopce, rovnou do cíle ! Byla 1. v odstrkovadlech, 1. holka (startovala jediná) a 3.celkově.

Verča, Pája a já jsme jely ze zatáčky jenom o 100 metrů víc než Elda (bohužel i přes prodloužení, to bylo dost krátké). Nakonec jsem skončila na 1.místě, Verča byla druhá, a Pája asi pátá nebo šestá. To je docela úspěch, ne ?

Já a Verča jsme si daly ještě s Týnou závod úplně od zdola (to znamená od Vltavy). Celkový výsledek byl : já jsem vyhrála, Týna byla druhá a Verča byla třetí. Sokolky obsadily celou bednu ! Není to hezké ?

V ženách za nás startovala Yvona a zajela hezké čtvrté místo. Petr byl asi v polovině startovního pole, a to jel na biku.

A to nejlepší nakonec: Přemek opět vyhrál rozdílem třídy !

V neděli 16.9.2012 byly závody na Zličíně, kde byla trať hlavně o technice. Trať byla po bývalé skládce, která za nějakou dobu zarostla trávou. Pořadatelé tam prosekali členitý klikatý okruh o délce pod dva kilometry. Aby to nebyla lehká trať, tak pořadatelé přidali spoustu technických úseků: přeskok dvou klád, dva malé dřevěné dropy, úzkou lávku, rygol kanálu napříč, o kousek dál napodél, výjezd do meze s kládou a kamenné pole, které šlo ale objet.

Verunčina dětská kategorie se jela na zkráceném okruhu bez klikatic. Délka trati byla 600 metrů a Verča se umístila na druhém místě.

Poté startovala moje kategorie. Jela se polovina Verčiný trati a ten první klikatý úsek velkého okruhu. Na startu jsme se sešly dvě dobré závodnice. Nebylo lehké udržet si první místo, proto jsem tam musela také něco předvést. Pro informaci Verča v tomto závodě skončila třetí.

Po vyhlášení výsledků se jel vložený sranda závod pro příchozí na jedno celé kolo. Jela jsem tak na 80% a pořád jsem byla ve vedení, které jsem si udržela až do cíle.

Po tomto závodě jsem se rozhodla, že si zajedu závod i v kategorii ženy. Závod pro ženy nebyl vůbec lehký, protože se jelo osm velkých koleček. Startoval i můj táta v kategorii hobby (jeli jsme takzvaně na jedny stopky). V ženách bohužel nebyla konkurence, tak jsem se bála, že nebudu mít s kým závodit. Dokonce dvě přihlášené závodnice na start vůbec nenastoupily.

První závodníci mě předjeli o kolo až v pátém kole, což mě velmi potěšilo. Takže jsem si nakonec objela o jedno kolo méně. O jedno kolo mě předjelo jenom pět závodníků, ale hlavně táta mě o kolo nepředjel !

Když jsem se bála, že nebudu s nikým závodit, tak se stejně někdo našel ! Celý závod jsem jela s jedním pánem, kterého jsem nakonec porazila !!

V kategorie hobby táta dojel asi 8. z 11 závodníků a v kategorii ženy jsem vyhrála, neboť nebyla konkurence.

Nejvíce mě bavil celý druhý den.