MTB Václavický krpál

V sobotu 7.7.2012 jsem měl jet dva závody. První se konal v Aši a byl to Český pohár horských kol, druhý závod byl už v rámci UACu a jmenoval se Václavický krpál.

Zatím jsem v jednom dni dva závody nejel a už vůbec ne takhle náročné. Více jsem se připravoval na Český pohár, protože trať byla zase náročnější než minule, jak je to asi zvykem a druhý závod jsem bral tak, že v rámci UACu bych mohl skončit snad druhý.

Po dvou hodinách odpočinku a regenerace v autě, jsem se na startu cítil vcelku dobře.
Start nebyl moc náročný, žádné spurtování se nekonalo a zatím jsem se držel spíše vzadu za BSK. Přišlo první stoupání, bylo vcelku prudké, ale jelo se mi překvapivě až moc dobře. Následovalo delší klesání lesem, na jehož konci začínal krátký úsek po poli, kde jsem dojel dva členy z BSK. Druhého jsem předjel a zařadil jsem se za Honzu Horvatha, se kterým bojujeme o první místo v rámci UACu. Přišla další dvě stoupání, kde jsem se cítil ještě dobře, ale Honza v tom druhém nejspíše smeknul na kořeni a už jsem ho nechal za sebou.
Druhé kolo jsem jel pořád v rychlejším tempu a na začátku třetího jsem cítil, že už se mi nejede tak dobře a v polovině třetího kola mi došlo úplně, lýtka jakoby zkameněla. Když mě předjížděl druhý junior, naštěstí ne z UACu, ať jsem se snažil jak chtěl, nohy jsem neroztočil. Jak se dalo čekat, dopolední první závod si vybral svou daň, ale na Honzu jsem měl už dostatečný náskok, který už nestačil stáhnout.

Nakonec spokojenost, neboť i po čtvrtém závodě UAC jsem zůstal v kategorii junioři UAC nepokořen !