MTB Extrém bike maraton Most 2014 – aneb kdo nebere bednu, jede domů vlakem!

ORANŽOVÉ NEBEZPEČÍ V AKCI !
Samé bedny, no není už to závodění nuda?
Mladší část výpravy:
Dopoledne odstartovala mladší část výpravy, která měla trať namotanou po louce. Hned po startu se zařadili sokolíci za sebe. Celkově na druhém místě odstartovala Kája, za ní Verunka a nakonec Kýťa. Závody start-cíl se opravdu povedly, to i přes to, že na trati neměli žádný stín a jelo se ve velké výhni. Bohužel měli pořadatelé v umístění velký zmatek, jelikož někteří rodiče zapomněli svým dětem připnout čipy. Pán který to komentoval skoro nemohl uvěřit, že celkově druhá dojela holka, za ní další holka a pak takový prcek! Slušnej oddíl se pozná.. 

Výsledky Minibike 6km:
Karolínka – 1.místo, 2.celkově, čas 14:25
Verunka – 1.místo, 3. celkově, čas 15:06
Kýťa – 1.místo, 4.celkově, čas 15:21

Starší část výpravy:
Už před startem bylo šílené horko. Pavel, Béda, Majda, Matěj, Bedrník a já jsme se vydali na Hobby trasu 35km. Tadeáš se vydal na Extrém 72km douhou trať, která byla technická.

Trasa 35km byla spíše po rovině, se dvěma stoupáním a jedním technickým sjezdem.
Já upřímně celou dobu hledala stín, kde bych se mohla před sluníčkem schovat. Chytaly mě křeče ze čvtrečních závodů, ale Pavel jako správný trenér mě nenechal ve štichu a pro jistotu ve sjezdu ztratil bidon, trpěl a bojoval taky. Bedrník alias Kočičák zůstal sice někde v pozadí s tatínky, ale jel dobře a jako vždy s úsměvem. Mates s Bédou odfrčeli hned v prvním kopci a dupali jak jen mohli! Majda nasadila svůj turbo převod, jako vždycky.. Vtipná chvíle příšla, když se za ní schovával v háku chlap jako hora. Vsadím se, že kdyby měl s sebou gumicuk, tak se zachytí a už nepustí. :-D Každopádně jsme s Majdou po občerstvovačce Pavlovi zamávaly a odjely. 

Táda dojel se ctí za 4 hodiny a 23 minut. Jako bonus vybojoval ve výjezdu poloviční startovné na příští rok!! 

Výsledky Hobby 35km:
Béda – 2.místo, 20.celkově muži, čas 1:25
Matěj – 5.místo, 39.celkově muži, čas 1:33
Majda – 1.místo, 6.místo celkově ženy, čas 1:39
Já – 1.místo, 7.místo celkově ženy, čas 1:40
Pavel – 22.místo, 72.celkově muži, čas 1:42
Bedrník ( Kočičák) – 62.místo, celkově někde daleko, čas 2:12 

Výsledky Extrém 72km:
Tadeáš – 11.místo v kategorii!  čas 4:23