MTB Cup – 3.závod Chrastava

V sobotu se konal třetí díl MTB cupu v Chrastavě. Pořadatelé se zalekli nočního deště a podmáčených luk a přeložili trať na „jízdu z kopce“ po asfaltu a trochu šotoliny.

Pravda na 2,5km trati malý kopeček byl, ale do XC tomu trochu „techniky“ chybělo. Ale nedalo se nic dělat, musíme jezdit na všem ! Podmínky byly pro všechny stejné.  

Všichni sokolíci bojovali statečně. Velkým klukům jeden ujel hned na začátku a až pod vrchol kopce Luky s Matějem kontrolovali čelo hlavního balíku. Bohužel na horizontu a v následném sjezdu je ještě jeden závodník skočil, takže Luky bral 3. místo a Máťa 4. místo.

Madlenka po návratu z Islandu vyrazila na závod bez tréninku a zajela asi maximum, co se dneska bez přípravy dalo. Ještě pod vrcholem před sjezdem se pohybovala na konci první skupiny na 2.místě. Ve sjezdu ji dvě přežehlili. Takže nepopulární brambora…

Verča odjela super závod, kontrolovala si čelo, nikdo jí neodjel. Ve sjezdu se jí vedoucí závodníci nepodařilo předjet, proto 2.místo s odstupem dvě vteřiny.

Dnes se ukázalo, že z kopce jsme spíše prohrávali, ale nemám na to, nutit děcka ve sjezdu po šotolině v rychlosti 45km/h a více závodit….Takže spokojenost a o to více se porveme na posledním dílu seriálu o celkové umístění na bedně !