MTB Cup – 1.závod Vratislavice

V polovině dubna vyrážíme již tradičně (podruhé -:) do Vratislavic na úvodní závod MTB Cup libereckého kraje.

Počasí je celkově pořád chladné a po celé ČR deštivé. Naštěstí po příjezdu na místo startu zde ještě neprší a dle suchého asfaltu ještě ani nepršelo. Tak snad to vydrží.

Jako první jde na start Verča. Dnes na ní snad poprvé dolehla nervozita. Kolem sebe vidí spoustu modrobílých dresů AlpinePro, neboť tyto holčiny loni kralovali. Co jí tak mám říci na otázku : „A co když dneska nevyhraju ?“ Verča minulý rok od nich dostávala v lepším případě kolem 1 minuty….nevím přesně, co jsem blábolil, neboť říkat loňskou pravdu jsem nemohl. 

Dále by bylo na dlouhé povídání (a zaujaté), proto raději koukněte na video. To, co Verča předvedla, klobouk dolů – jako, že ho nenosím. Část jedné videosekvence chybí, neboť se mi při velkém zoomu rozklepala ruka s kamerou tak, že to ani Canon stabilizátor nepobral.

Sice nakonec Verča na pásce ve spurtu těsně prohrála, a to si pište, že jí to pěkně štvalo. Madlenka jí utěšovala, že je první z našeho oddílu, komu se povedlo být na čele závodu a Verča je tedy lepší než ona.

Madla bohužel letos chodí o berličkách, minulý týden začala s rehabilitací, takže pro tentokrát bez ní. Je od ní ale hezké, že nás přijela podpořit.

V kategorii starších žáků jsme měli letos dvě želízka. Luky tento týden proležel se střevní virozou a byl rád, že se postavil na start. Soupeřů letošní rok trochu ubylo z důvodu kolize termínu s jinými závody.

Na kluky čekalo celkem 7 větších kol s výjezdem. I v tlačenici po startu (startovali společně s holkami) se zorientovali velmi pěkně a dá se říci, že se utvořila čtyřčlenná vedoucí skupina. Lukáš se propracoval na druhou pozici a stíhal vedoucího závodníka. V jednu chvíli už první dva měli slušný náskok. bohužel asi ve 3-4 kole Luky odpadl.

Matěj jel mezitím rozvážně na čtvrté figuře a nechal se dotáhnout za Lukáše a chvíli jeli ve třech lidech. Ztráta na prvního nebyla nejhorší, v jednu chvíli se zdálo, že ho i stahují.

V předposledním kole, když Matějovi jezdec z Cyklopragu nastoupil, a Mates chytil díru 10m, tak si v jedné vracečce lehnul. A i přes veškerou snahu o opětovné dojetí a boj o stříbro, skončil nakonec na krásném třetím místě. Lukáš ve zbytku závodu kontroloval také pěknou čtvrtou pozici.

Opět zkoukněte video

A protože se na tomto závodě vyhlašuje velká bedna (pět míst), tak můžeme říci, že jsme měli dnes všechny závodníky na bedně !!

Gratulujeme !

P.S. No a protože kluci ještě nastoupili na start kategorie kadetů, tak na stupních za ně zaskočila Verunka.