Moje životní NEJ – BRONZ z Pece !

Dne 5. 7. 2014 se jel 4. závod ČP v Peci pod Sněžkou. Od loňského roku zde udělali pár nových technických pasáží např.: skok vysoký 62 cm a Silvini Woodcraft (kládičky ve sjezdu). 

V 9:00 startoval náš žákovský borec Béda, který BOHUŽEL za skokem při nájezdu na panelovou cestu nešťastně spadnul a ohnul patku, což mělo samozřejmě následky.  Nakonec po nástupu před cílovou rovinkou (v prvním kole) namotal šaltr. U depa odstoupil a měl tak DNF. Je to velká škoda.
V 9:05 startovaly žákyně včetně Verči, Káji a mě. Kája se v prvním kopci dostala do 15. místa, jenže po přibližně 100 m píchla a odběhla celé kolo až do depa, kde odstoupila ze závodu. Takže měla bohužel také DNF. Na Verunku byl tento závod příliš dlouhý, ale narozdíl od některých soupeřek jezdila skoro všechnu techniku. Jak už jsem řekla, bylo to na ní dlouhé a teprve sbírá zkušenosti, takže dojela na 27. místě. 
A nakonec já. O mých startech jste už určitě slyšeli, tady to nebylo jinak. A ještě k tomu mi v prvním kopci spadl řetěz, takže jsem od půlky tlačila. Vůbec nevím jak, ale po technice (v nájezdu do druhého kola) jsem byla ve skupince 3. – 7. místa. V následujícím kopci jsme ujely já a Terka. Objely jsme dvě kapsy techniky a já nastoupila v mírném asfaltovém kopci, kde jsem si vybudovala náskok, který jsem si udržela až do cíle. Jsem moc šťastná, že jsem poprvé v životě TŘETÍ v Českém poháru !! A první bedna na Českém poháru XCO pro Sokol Veltěž !!!


Ve 13:30 startovala naše poslední závodnice VerčaK. Ta dojela na 21. místě a myslím, že to byl její velmi povedený závod.
A pár fotek z jejího závodu:
 
Je potřeba se dobře rozjet: 
Překonat strach a kládičky:
A taky se dobře občerstvit: