Mistrovství Evropy U15 & U17 – Stattegg

HOLKY VELKÉ DÍKY !!

Mise ME úspěšně dokončena. Ze Sokola Veltěž 3 reprezentantky, Zuzka veze první  medaili pro náš oddíl z Mistrovství Evropy – bronz. Anetka jako prvoročka obsadila 10.místo a Madla v těžké konkurenci 75 kadetek vybojovala 17. místo. A v konkurenci 65 týmů U15 se prosadily oba dva týmy. Ten se Zuzkou – 3.místo a s Anetkou 5. místo.

Den 5 – XCO – olympijské cross country

Bleskově :
Zuzka po dnešním 4. místě veze celkově z ME BRONZ !!!!!

Anetka dojela dnes po defektu na vynikajícím 14.místě a celkově skončila na 10. místě !!!!
A druhou bronzovou medaili z ME pro naši výpravu získal David Šulc !
Výsledky U15 zde
Madla dnes 19.místo a celkově na  pořád super 17. místě !
Výsledky U17 zde.

Den 4 – XC X-large – minimaraton

Tak se držte, dnes asi nejvíce „Czech day“, který kazí jen Samův defekt ze 4.místa. Ale postupně.
Dnes hodně těžká etapa, asi 12 km , první půlka pořád do kopce asi 400m převýšení a pak od vodárny zase jenom dolů, po mokrých kamenech a kořenech.
U15 kluci – hned v první kategorii – CINK ! Dave Šulc vybojoval bronz ! Ale hlavně všichni 4 kluci se vešli do první patnáctky.
U15 holky – Zuzka odjela v první skupině šesti holek, na kterou se dotáhla Aneta. Pak Zuzka v závěrečné části stoupání rozdala trochu bolesti soupeřkám a do depa za vrcholem přijela první, Aneta pak neskutečně čtvrtá. Ve zbytku sjezdu sice každá jedno místo ztratila, ale dnes druhý CINK ! Zuzi – stříbro, Aneta 5 ! Vyhlašují vždy TOP10, takže Anet jde na velké podium !
Co to znamená ? Zuzka bojuje stále více reálněji o medaili na ME ! Aneta se zřejmě posouvá do první desítky, a v týmech určitě neklesneme, možná se to trochu vylepší (doposud 3., resp. 6. místo)
U17 – kluci – životní závod jel Sam, kterého v závěrečné části sjezdu postihl defekt předního kola a propad pořadím ze 4.místa.
U17 – holky – skvělý závod jela Madla, která se doposud tak nějak míjela s formou. Výborně zvládla výjezd a to tak, že s rakušankou rozvěsily v závěru kopce skupinu za odjetou dvojicí. V depu jela 5.místo, Terka 7.místo. V cíli si pořadí prohodily a pár pozic ztratily. Celkově 8, resp. pro Madlu 9. místo. Takže pro Madlu první TOP10 podium ! A hlavně spravená chuť, neboť jela s holkama, od kterých včera dostala 4 minuty.
Výsledky U17 zde
A zítra závěrečné těžké XCO na 3 kola, a asi zase na mokru, neboť opět prší….

Den 3 – XCO Combined – technický parkůr a stíhačka

Aneta se Zuzkou moc pěkně dnes. Po technice 12. resp. 30. místo, po stíhačce Zuzka 5. a Aneta 15. V celkovém průběžném pořadí – Zuzka je na 4.místě a útočí na medaili !! Aneta je už 11.
Moc hezky i všichni kluci.
Výsledky U15f&m zde.
V  průběžném pořadí týmů drží team A – 3. místo a tým B je na 6. místě
Madla přes vynikající začátek v technice pokazila několik lehčích úseků a zůstala hodně za svým očekáváním – vyjížděla až kolem 30. místa. Před závodem sprchlo a k tomu si vybrala hodně slabou chvilku. Dojela na 29. místě. Zato excelovala a perfektní stíhačku předvedla Terka Sásková z cca 35. místa se probojovala až na 9. místo.
Kluci také všichni v první půlce, navíc životní závod zajel Fanda Honsa.
Výsledky U17f zde
Výsledky U17m zde
Zítra nás čeka minimaraton, 12 km asi 500m převýšení, včetně hodně mokrého a klouzavého sjezdu.

Den 2 – XCO Team Relay – štafety

Další krásné zápisy. V kategorii U15 sahalo po medaili družstvo se Zuzkou – 4. místo ! Team s Anetou skončil na vynikajícím 12.místě !
Výsledky U15 zde.
V U17 team „A“ obsadil nadherné 9. místo, tým „B“ dojel na 33. místě. Ne každý den je posvícení, Dan si na prvním úseku vybral špatnou chvilku a předával na cca 54. místě – Madla s Fandou to dotáhli na konečnou 33., ale jedeme dál.
Zítra nás čeká technika a pak odpolední stíhačka.