Mistrovství ČR v cyklokrosu Kolín – poslední letošní závod

V sobotu 10. 12. 2011 jsme jeli na mistrovství ČR v cyklokrosu v Kolíně. Jel jsem jenom já, protože všichni ostatní byli po nemoci.

Startoval jsem v 10:45 na oválu atletického stadionu. Pak se jelo do serpentin po trávě, po kamenech na asfalt. Do lesa na písky, první jsem nevyjel, ale druhý ano. Prudká levá, rovně, náklonová pravá, rovně, pravá levá a první depo. Pořád rovně, odbočka, po písku nahoru, pak dolů a zpět na hlavní cestu. Rovně, v terénu dolů, nahoru, dolů po písku a kořeny nahoru. Pravá serpentina a sjezd na singletrail. 2 umělé překážky a ihned za nimi schody. Nahoře zase dolů, po chvíli nahoru. Tam dolů nahoru, sepentina, pískem dolů nahoru. Další serpentina, zase dolů nahoru a dolů. Nakonec dlouhá rovinka, zatáčka na asfalt, depo, zase do terénu a sjezd na stadion. Kolem prvního oválu na startovní ovál.

Tohle jsem jel dvakrát. Při postavení na start jsem se vecpal do předoposlední řady. Po zaznění startovací pistole jsem předjel asi 15 lamerských závodníků. Na prvním písku mě jich asi 7 zase předtlačilo. Na zadních kličkách se z několika (tří) závodníků stalo domino, tak jsem je bohudík (pro ně bohužel) musel předjet. Na konci prvního kola  jsem potrhal skupinu 4 lidí na 2 a 2 (pro zajímavost jsem byl ve skupině dvou lidí – těch prvních) Ten, co jel se mnou mě dostkrát předjel, protože já ho taky dostkrát předjel. Téměř celé 2. kolo se mi snažil odjet. Měl jsem ho pod kontrolou. V technických pasážích jsem ho buď předjel nebo mi ujel. V poslední technické pasáži jsem ho dojel, a chtěl ve výběhu předběhnout a naskočit první, ale to se mi nepodařilo. Ve sjezdu jsem si ho nenechal odjet a rozhodující útok jsem provedl před nájezdem na stadion. Můj nástup byl rychlejší. Na stadion jsem vjel na první pozici a z tohoto boje jsem vyšel jako vítěz.

Pomyslnou cílovou pásku jsem přetrhl na 31. místě z 38. startujících.

Čtyři absolvované cyklokrosy mě poučili, že nemám jezdit moc POMALU. A doufám, že získané zkušenosti využiji příští rok.

Na speciální Radimovu žádost přikládám kompletní video z Kolína. Zejména v druhé části je písku více než dost….