Merida Bike Vysočina 2011

Nějak se nám zasekly nové aktuality (snad nejsou všichni na dovolených a kola nevisí v garážích a sklepích na hácích 🙂 ), tak píšu aspoň krátký report ze sobotní bikové akce – Merida Bike Vysočina.
V rámci bikového víkendu v Novém Městě na Moravě se jel v sobotu i maraton. Byly vypsány dvě tratě – 40 a 80 km. Po loňské ne úplně úspěšně účasti jsem se rozhodl pro odvetu a opět jsem se přihlásil a opět na delší trať.

V sobotu jsem vyrážel ze Zdib v 5 ráno a v 7 jsem si vyzvedával startovní číslo a čip. Po krátkém rozjetí jsme se začali řadit na startu, když během pár minut dorazily mraky a startovní horečku zchladil slušný liják. Všichni trochu nadávali, ale hned po startu bylo všem jasné, že trocha vody shora je úplně v pohodě oproti tomu co bylo na trati – bláto, mokro, bláto, mokro, a tak pořád dokola!
Nicméně proti loňsku se mi jelo naprosto v pohodě a s výjimkou jednoho technického problémku – spadl mi řetěz poté co jsem utopil kolo v obřím bahenním bazenku až nad přesmykač – a jedné vlastní blbosti – na poslední občerstvovačce jsem si nechal dolít láhev a slečna byla sice velmi pohledná, ale asi trochu lakomá a dolila mi tam ani ne polovinu a ony mi ty 3 deci na 25 kiláků nějak nestačily a musel jsem žebrat o napití u soupeřů – jsem to zvládl. A to včetně cílového kopce, který pořadatelé vytýčili na lyžařské sjezdovce. Tam to bolelo hodně, ale 200 metrů před cílem se přece z kola dolů neleze :). Tady je důkaz:

Ještě trocha zpravodajských informací – 81 kilometrů, nastoupáno 2100m, čas 4h 13min, pořadí absolutně 141. (jelo se to v rámci českého poháru horských kol, takže včetně mistrů eliťáků), pořadí ve věkové kategorii 25. – oboje někde na hranici první třetiny startujících. Škoda že tam náš dres byl osamocený – např. fialových z Klecan jsem tam viděl několik.

Až jednou na tento závod vyjde počasí – příští rok je šance, protože světový pohár MTB a tudíž celý víkendový festival horských kol bude v Novém Městě už v polovině května – tak doporučuji všem vyzkoušet – krásné terény, pěkně vymyšlená trať, hodně nahoru a dolů (oproti Salzu ale žádné hodinové nekončící výšlapy), skvělá divácká atmosféra.

Laďa