MČR MTB XCO Pec pod Sněžkou

Třetí víkend v červenci byl rezervován na Bike víkend v Peci, v jehož rámci se konalo mistrovství ČR v XCO.

Tušili jsme opět náročnou trať a pořadatelé opravdu nezklamali. Prudké výjezdy a ještě prudší sjezdy, vyšperkované kameny a kořeny. Zase jsme poznali něco jiného. Dva dny jsme najížděli nepoznané a postupně překonávali vlastní bariéry. (Musím říci, i já se trochu posunul, ale závodníci výrazně více !) 
 
S odhodláním jsme v pátek odjížděli z tratě, ale večerní déšť nám dobrou náladu velmi pokazil. V sobotu na závod to byla úplně jiná trať, než jsme potrénovali….

A navíc asi sobota nebyl náš den, neboť když se Matěj po slabším začátku prokousal do první třicítky, tak ho v polovině závodu zradilo řazení. Zbytek už jen na kašpárka a navíc mu začal padat řetěz.

Madlenka si hodila na konci prvního výjezdu na posledním hupu pro změnu řetěz do drátů vzadu… Takže zastavit, vyprostit, nahodit, nasednout a soupeřky a morálka už byly pryč. A tak to zůstalo až do cíle…Můžeme se radovat, že získala alespoň 18. místo na Mistrovství (z 18-ti…). Malou útěchou může být, že byla úplně nejmladší. A morálka se po chvíli vrátila.

Tádu čekala už 4 velká kola a když byl zapracovaný skoro v koncové skupině a chtěl začít předjíždět a sbírat body, tak se ozval namožený sval ze silnice, který mu ve druhém kole nedovolil dále pokračovat.

Smůla nebo Watterloo, můžeme tomu říkat jak chceme, ale všichni jsme odjížděli s pocitem, že když ne výsledek, tak si vezeme 3 dny tréninku v terénech, které doma nenajdeme.

Stručné video ze závodu, ale jenom těch lehčích míst. Ty těžší byly přístupné jen na kole a většinou zeshora.

Ještě pro studijní účely připojuji videa ze závodu štafet, resp. juniorů.