MČR cross – country aneb hlavní závod sezony

Ve dnech 19. – 20. 7. se konalo v Praze 17 (Řepích) „Mistrovství České Republiky“. V sobotu 19. 7. se jel XCE. V kategorii žákyň se ho zúčastnily Verunka, Kája a já. Já startovala ze všech nejdříve, hned za mnou jela Kája a za Kájou Verunka. Do semifinále jsem se dostala já. Kája s defektem zajela 12. místo a Verunka 22. místo. Já nakonec skončila sedmá. 
V žácích nás reprezentoval Béda. Ten se dostal až do finále, ale hned v prvním sjezdu spadl a do cíle doběhl po svých. Takže skončil na 4. místě. Poslední z našeho týmu jela VerčaK, která skončila na 12. místě. Málem bych zapoměla na našeho Matesa. Ten skončil na 34. místě.
Výsledky : 
V neděli se jel nejhlavnější závod sezony. Z tohoto závodu nám vyndali všechnu techniku, mimo dvou skoků. Jeden na rovině a druhý ve sjezdu. V 9:00 startovali žáci. Béda odstartoval a držel se na předních místech. Před skokama se držel na 8. místě. Byl to rychlý závod, takže se skoro nedala vzít v depu voda. Nejrychlejší kluci to jeli za 16:35,8. Béda dojel do cíle na 5. místě. Velká škoda, protože k vytoužené placce to měl pouhých 8 vteřin….
Žákyně startovaly o půl hodiny později. Všem třem holkám se start povedl. Po startu jsem se držela na 6. místě, Kája na 15. místě a Verunka na asi 25. místě. Pod velký kopec se jelo přibližně stejné pořadí. 
V kopci se ukázalo, kdo má na přednější pozice nárok a kdo ne. Já se na velkém kole dostala na 4. místo a odjely jsme čtyři holky. V malém, ale prudkém výjezdu jsem odšlápla a dvě první nám cukly. Na čtvrtém místě jsem vjela i do druhého kola. V druhém kole jsem se „šetřila“ na kopec. V kopci jsem utavila soupeřku, ale necukla jsem jí. V lesní pasáži soupeřka úplně odpadla a já na „MISTROVSTVÍ REPUBLIKY“ dojela TŘETÍ. 
foto : www.poharmtb.cz
Kája dojela na nádherném 13. místě a Verunka na neuvěřitelném 22. místě.
O cca 2 hodiny později startoval náš Mates. Ten zajel životní výsledek 36. místo z 49 kadetů. BOMBA!!! Stejně jako VerčaK. 17. místo!!! 
Výsledky : 
Neuvěřitelné výsledky v Praze zajeli všichni naši závodníci. To snad není ani možný.