Madla vybojovala 8. místo na ČP v XCO !

Nyní alespoň stručně :  

Dnes 17.srpna 2013 jsme navštívili 4. závod ČP v Peci pod Sněžkou.  

Byl to můj nejpovedenější závod s nejlepším výsledkem. Skončila jsem na vynikajícím 8. místě !  

A na to už se nechá koukat – výsledky*************************************************************
A protože Madla nyní užívá zaslouženého odpočinku bez psaní reportáže, pokusím se Vám přiblížit závod, jak jsem ho viděl já – zaujatý pozorovatel : 

V sobotu 17. srpna se jel závod Českého poháru v Peci pod Sněžkou. V tomto horském středisku byla nachystána asi nejobtížnější trať v celém seriálu s velkým převýšením. 
Před tímto závodem neproběhla žádná speciální příprava, pokud nepočítáme polehávání a koupání v moři ještě den před závodem -:). Páteční krátké projetí trati odhalilo spoustu věcí, jenom ne přicházející formu. 
Hned po startu následuje relativně dlouhý rozřazovací kopec, kdy máte pocit, že vyjíždíte nekonečný buben skokanského můstku. Madlenčin start byl jako z nejčernějšího hororu. Po 300 metrech kopce (a to byla teprve na úpatí…) byla úplně poslední s hrozivou ztrátou na předposlední a očividně se trápila. Honily se mi v hlavě myšlenky, že to byla pěkná blbost, jet po dovolené rovnou na závody. Svým způsobem jsem si to i vyčítal, neboť situace si říkala jasně o ručník do ringu. 
Přesunul jsem se bez nálady do poloviny okruhu na obtížné místo ve sjezdu a ze zvyklosti zapnul kameru. Odhadem projelo asi deset závodnic, a co to nevidím – náš sokolský dres!!! Vůbec to nechápu. Během několika málo minut musela předjet zhruba polovinu startovního pole.  Techniku zvládá více než bravurně, nerozhodí jí ani pomalu jedoucí, tlačící a padající soupeřky. 
Trať je tady pro diváka velmi roztahaná v nepřehledném a krkolomném terénu, takže je téměř vyloučeno sledovat celý závod. Čekám na stejném místě na průjezd do druhého kola. Asi po 10 minutách přijíždí čelo závodu. Poprvé v životě počítám, jak holky projíždí. …tři, čtyři….šest, sedm… a Madla je tady!!! Ty vogy! Ona jede na super 8. místě !! A stejně tak protnula cílovou pásku o pár minut později. 
Poprvé v životě se prodrala do desítky nejlepších a dokonce na 8. místo. Navíc na jedné z nejtěžších tratí u nás a navíc po katastroficky špatném začátku. A navíc po neuvěřitelném zmrtvýchvstání. Jsou věci mezi nebem a zemí, které nechápu…..
A po tomto úspěchu by neměl zapadnout statečný výkon Matěje, který po zodpovědném výkonu podruhé v poháru bodoval, což v nabité konkurenci kadetů rozhodně není snadné. 

Ještě pro úplnost v neděli se jel otevřený závod pro všechny kategorie a tam zlato vybojovala Verča a Madla skončila druhá.
(mišák)
*************************************************************